Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nyaralónkba szeretnénk kályhát...

NemaRendőrség kérdése:

Nyaralónkba szeretnénk kályhát, mi kell hozzá, mi a jogi menete?

Figyelt kérdés

Évi 1-2 alkalommal lenne használva maximum, a meglévő évek óta lezárt, lehet soha nem is használt kéménybe szeretnénk bevezetni. Jogilag és biztonságtechnikailag helyesen. Utána olvastam, de nem találtam egyértelmű összefoglalót. Azt tudom, hogy kell szénmonoxid érzékelő, és biztosítani kell a helység szellőzését, valamint évente jön a kéményseprő akit be kell engednem és átnézi, áttakarítja a kéményt.

Tekintve hogy egy antik kovácsoltvas a telepítendő kályha így nem hiszem hogy túl sok környezetvédelmi előírásnak megfelelne, nem tudom ez mennyire baj



tegnap 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A kèmènyseprő nem jön, neked kell hívni. Beállítod a kályhát ès fűtesz ennyi a jogi oldala.
tegnap 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meglévő - szabályos - kéménybe te magad is bekötheted a kályhát. Ahhoz nem kell szerelő, hogy bedugd a kályhacsövet a falba. Természetesen arra ügyelni kell, hogy a megfelelő kémény keresztmetszet és magasság biztosított legyen az adott teljesítményű kályhához.
tegnap 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!