Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ózongenerátornak meddig kell...

Ózongenerátornak meddig kell mennie?

Figyelt kérdés

25m³ kis konyha


Ózontermelés: 10 gramm / óra

Áthaladó levegő mennyisége: Max. 100 CFM (2,8 m³/perc)


Okoskonnektorral tudom időzíteni.


szept. 8. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg 25m²-re 15 perc. Akkor 25m³-re 6-7 perc is elég. Én az autóban is kb 15 percre szoktam beállítani
szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát ez így nagyon rövid időnek tűnik... aaa, akkor felvázolom a teljes dolgot,lehet ez sokat változtat. Leégett a kaja, egész nap ment a kormozás. itt van befüstölt függöny, a fémek, tányérok, bútorok, minden füstös lett, egy gét múlva is még ömlik a füstszag mindenből.


Ilyen 2-3 órát ír a legtöbb oldal. Én azt gondolnám, hogy mivel durván beitta a füstöt minden, akkor menjen egész munkanap, olyan 7 órán keresztül, aztán 1,5-2 órája van az ózonnak visszalakulnia, utána fél óra ventilátoros szellőztetés.

Szóval ez lett volna a tervem, ha nem kérdezek rá, és hűbelebalázsként nekirontok. De akkor ez nagyon rossz irány?

szept. 8. 21:36
 3/7 anonim válasza:

7 órát nagyon soknak tartom. Ott már félő, hogy kárt tesz dolgokban. A műanyagok/gumik egy része nem szereti az ózont.


Nem bonyolítanám túl. Rakd be egy órára. Ha nem elég, akkor majd megismétled.


"aztán 1,5-2 órája van az ózonnak visszalakulnia, utána fél óra ventilátoros szellőztetés"


A nagy része valóban lebomlik. Viszont ne lepődj majd meg, de napokkal később is lehet érezni az ózon szagát.

szept. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor meg is vagyok... ha hazaértem meglátom mit csináltam 😃
szept. 9. 12:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is pont tegnap este indítottam el a pincében, 2 órára állítottam, reggel kiszellőztettem, kíváncsi vagyok milyen lesz a következő pár napban
szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

25 m³ a konyha légtere, ez meg 2,8 m³-t szállít percenként. 25/2,8= 9 perc

Ezt én is kevésnek tartanám, így szintén fél-egy órára tenném be, de azért túl nagy csodát szerintem ilyen helyzetben nem lehet tőle várni. Inkább ismételd meg 2-3 napig 1-1 órákkal, minthogy egyszer nyomasd egész nap.

szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nahh, amúgy nagyon jó lett.

Nagyrészt kiszedte a koromszagot. Tehát ilyen szint volt, hogy a tálak evőeszközök, nem lehetett enni belőle. Semmi nem maradt belőle.

Van pár hotspot még. Egyik szekrény nyitva lehetett a főzőcskekor, mert nagyon bennragadt, meg a mosogatóban van még szag, mert próbáltam eltakarítani még az elején az edényt.

Még egy szakaszt küldök majd rá, akkor berakom az edényt is, hátha menthető.

Függönyöket végül nem raktam vissza, lehet inkább csak kidobom a francba (nem is értem miért nem szedtük le már első nap... albi.. hülye, aki konyhába függönyt rak. Szerintem már több kiló zsír van benne)

szept. 9. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!