Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűthetünk megmaradt, bontott...

Fűthetünk megmaradt, bontott faanyaggal ?

Figyelt kérdés

Házvásárlás után elbontottunk 2-3 régi fából készűlt ólat, 10 éve üresen áltak és nekünk nem is volt rá szükségünk. Azon gondolkodtam, hogy amíg nem költözünk, mert még a felújítás tart addig ezzel fűtenénk be hetente 2-3 alkalommal amikor ott vagyunk. De tele van szegekkel és csavarokkal.

Lehet baja a kályhának ettől?



szept. 8. 17:00
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
42%
Nem
szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
74%
Mármint fűthettek es nem kesz baj belőle
szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lemerem fogadni hogy azok a tákolmányok amiket szétbontottatok nincsenek lefestve meg nem is voltak maximum meszelve, de az nem gond. Ezeket el lehet tüzelni apránként bár én ezeket maximum gyújtósnak használnám mert pikk pakk ellobbannak és normális hőértékük sem lesz. A benne lévő szögekkel nem kell foglalkozni, csak amikor kihamuzzátok a kályhát akkor számítsatok rá hogy azok ott lesznek és beakadhatnak a rostába meg ilyenek.

De baj nem lesz.

Egyedül a festett bútor maradványokkal főleg a nagyon régiekkel meg faablak maradványokkal nem szabad fűteni hivatalosan, de keverve normál fával nem is lesz érezhető a bűz meg semmi baj nem lehet belőle. De hivatalosan azt nem tüzelhetitek el.

szept. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha megfelelő huzatot adsz,kevésbé fog fűst keletkezni.Nagyon sok ilyet tűzeltem el.
szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Festékes faanyaggal tilos tüzelni. Egyrészt mérgezű a füstje (gyerekeknek különösen ártalmas) másrészt levegő tisztasági bírság is lehet belőle.

Ezt le kell adni a helyi hulladék udvarban.


Festetlen fát el szabad tüzelni.

szept. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Fenyő lesz az, kályhában nagyon sz*r vele tüzelni. Ha adsz neki levegőt, 10 perc alatt leég, semmi parázs, ha lezárod, akkor meg kormol mint a rosseb. Takaríthatod a kéményt, mert alig lesz utána huzat.
szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Mikor megvettem a házam, volt itt 3db bontandó romos melléképület, egy istáló, egy kisebb istáló, és egy nyári konyha... ja meg egy baromfi ketrec szerűség, elbontottam mindet, feldaraboltam, nekem is azt mondták, hogy száraz fenyő gyorsan elég... 4éven át csak azzal fűtöttem ingyen.
szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Persze hogy fűthettek, semmi nem tiltja a fával való tüzelést.
szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!