Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 2024 májusába el cseréltem a...

Farkas istvánné2 kérdése:

2024 májusába el cseréltem a családiházamat társasházra!most 3 honap elteltével a csere partner elő állt azzal hogy vizesedik a fal! Mivel régiépitésű házrol van szo az ügyvéd bele irta a szerződésbe :kellékszavatossággal a jövőben nem lépnek fel! ??

Figyelt kérdés

aug. 29. 20:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Bizom abban hogy a követelésük nem jogos! És véd az a pont a szerződésbe hogy az ingatlant kellőképpen át nézték és KELLÉKSZAVATOSSÁGAL a jövőben nem lépnek fel!
aug. 29. 20:14
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ez a mondat a szerződèsben mennyire jogos, vagy jogellenes. Mert kellèkszavatosság van. Az, hogy vizes a fal egy dolog. Kèrdès, hogy mièrt vizes. Kora miatt lehet vízszigetelès hiánya, amiröl nem tehetsz, mert vele jár, de ettől mèg nem kell vizesnek lennie. Vagy egyèb, rossz felújítás miatt a falba ment a talajvíz.

Ezzel inkább ügyvèdhez fordulj, ès próbálkozz másiknál, hogy mit szól ehhez a mondathoz.

aug. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Gondolom akkor is vizes volt mikor megvette. Nem a 2 hónapja tartó aszàlytól lett ilyen. Vessen magára. Vályog?
aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez így kevés információ. Fontos, hogy mitől vizesedik a fal.

Attól mert a szerződésbe beleírtatok valamit az még érvénytelen ha ütközik a törvénnyel. Akkor sikeresen meg lehet támadni, csak pereskedés lesz a vége.

HA a vizesedés oka olyan dolog amiről te tudtál az eladáskor de eltitkoltad, akkor joggal reklamálnak. Ha viszont elmondtad de nem fogták fel vagy azóta alakult ki valami probléma - esetleg mert elkezdték a felújítást és ők csináltak valamit, akkor meg felesleges idegeskedni miatta, az már az ő dolguk.

Konkrétan a saját esetem hozom példának (csak mert nálunk is van vizesedés, pedig új a házunk, mi építtettük). A fürdőszobában valamit elcs..tt a vízvezeték szerelő amikor bekötötte a zuhanyt és folyamatosan egy foltban vizesedik a folyosó oldalán láthatóan egy foltban a fal miatta. Már átépíttettük a zuhanyzót, nem a burkolással, nem a vízszigeteléssel van a gond, mindegy. Viszont meg lehet csinálni a falat egy kis vakolat javítással, festéssel és akkor ebből semmi nem látszik. Ha eladáskor ezt nem mondanánk el a vevőnek, hanem 3 hónap múlva (ahogy történni szokott) megjelenne a falon a vizes folt és kezdene peregni le a festék, akkor a vevő jogosan reklamálna, hogy átvertük.

Azonban ha a vásárlás után a vevő nekiállna megcsinálni a ház hátsó oldalán végig egy vízelvezető árkot és emiatt megbolygatná a talajt, holott szóltunk előre, hogy itt nagyon kemény a talaj és ha felássák akkor oda folyik az eső - vagyis ilyen esetben be a ház alapjához a pince falához, majd a pince fala kezdene el vizesedni - az már nem a mi hibánk lenne, nem lenne jogos a reklamációja.

aug. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szinte minden második régi építésű házban vizesednek a falak, megvenni ennek ismeretében kell, a vevő ezt nem tudta? Utólagos vízszigetelés a megoldás. Megjegyzem, most aszály van, lejjebb a talajvíz szintje is, májusban sokkal jobban kellett volna látni a vizesedést mint most.
aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem szabad frissen festett házat eladni/venni. Ez alól csak a viszonylg új házak a kivételek.
aug. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ügyvéded ezt valószínűleg nem azért írta bele a szerződésbe, mert akart írni valami jogelleneset is, hanem mert jogilag tartható álláspont.

Kellékszavatosság létezik, de csak vállalkozás számára kötelező. Ha az eladó magánszemély, akkor a vevő lemondhat róla, ha így egyeznek meg, és ennek tudatában alakítják ki a vételárat.

Innentől az új tulajdonosé a ház minden örömével együtt. Miért nem nézette meg hozzáértő szakemberrel. Ha meg megnézette, akkor tőle tudja számon kérni, hogy nem vette észre.

aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kaptam a meg vett lakáshoz egy garázst! Az elado azt mondta hogy nem tudja kié mert ő is 20 évvel ezelőtt amikor meg vette a most én tulajdonomban lévő garázst a lakáshoz kapta! Nem tudja kié volt! Nincs helyrajzi szám sem!! Sem száma a garázsnak! Igy nem tudom el adni
aug. 31. 19:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazolt 15 ével elbírtokolható
szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha helyrajzi szám sincs, akkor építési engedély sincs, egy illegálisan épült épület, tehát forgalomképtelen. Minden módon, tehát se eladni, se elbirtokolni, se örökölni, se semmilyen módon hivatalosan valaki nevére írni nem lehet. Mivel ez hivatalosan nem is létezik.

Használni lehet, ameddig le nem bontatja a terület tulajdonosa.

Ha a társasház közös területén áll, akkor a társasház a tulajdonos, és ha a lakók megtudják, hogy hivatalosan ez nem is a tiéd, akkor szavazattöbbséggel lebontathatják, vagy bérleti díjat kérhetnek tőled.

szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!