Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jelenthető lenne az önkormányz...

Jelenthető lenne az önkormányzati ellenőr rendőrségen, ha visszaél a lakó helyzetével?

Figyelt kérdés

Vannak éves ellenőrzesek amikor elmondják pl javíttasd meg a kilincset vagy akármi.

A lakástörvény szerint rájuk vonatkozó karbantartásokat viszont nem végzik el pl legutóbb bojlert kellett volna cserélni mert életveszélyes, a katasztrofavédelem elvette a használati jogot is, az ilyen lakáshoz tartozó feladatok az üzemeltető kötelessége törvény szerint de nem csinálták meg, az olyan 150 ezrembe került.


Na szóval es lejár az 5 éves szetzodesem meg kell hosszabbitani de csak akkor hosszabbítják meg ha az üzemeltető is azt mondja.

Erre beleállt kilincsbe vagy beépitett szekrényajtóba hogy javíttassam meg(minden öreg rozoga régi), meg is csináltam.

A hosszabbitásra valo kérelmet beadtam határidőig.(06.30).


Majd augusztusban lesz megint a szokásos ellenorzés.


Erre kijottek leellenőrizték a kilincset stb, rendben van. De rámvertek még több javítást. Pl szobafestést 2 apró falhiba miatt. Holott eljárhatott volna humánusan, hogy ezt most elfogadja leigazolja hogy rendben a lakás, hogy meghosszabbíthassák a szerződésem és augusztusban is előirhatta volna a további munkálatokat a következő szokásos ellenőrzésnél.(amugy nem felújítás alapon volt ez a lakás igényelve, hanem fiatalok életkezdési támogatása jogcímmel.)


Ez miatt(hogy az üzemeltető nem igazolta le hogy rendben a lakás) azt mondták, hogy nem hosszabbítják meg a lakásbérleti jogom, vonjam vissza a kérelmem, hogy ne utasítsák el az üzemeltető miatt es adjam be újra amikor a további munkálatok is készen vannak.

Igenám de 06.30 volt a határidő. Vastagon ki volt emelve hogy később NEM kérelmezhető a lakásberl.jog meghosszabbítása. Tehát ha ki is festek, hatáidő túllépés miatt megint kihizhatják azt hogy a bérleti jogra való kérelmem elutasítják.


Magyarán az üzemeltető szerintem hivatali visszaéléssel a lakhatásunkat veszélybe sodorta.


Ezt elfogadnák rendőrségen?



#feljelentés alap
júl. 27. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Gratulálok Einstein, valószínűleg bőven piaci ár alatt bérled a lakást és még panaszkodsz is.


Csináld nyugodtan, valószínűleg azt fogod elérni ezzel,hogy nem újítják meg a bérleti szerződésedet.


A magadfajták miatt nézik le az emberek, az önkormányzati lakásban élőket.

júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy mások csak azt veszik ke ebbol hogy juj neki önkormanyzati berlakása van dögöljön meg akkor.
júl. 27. 11:38
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem sikerült értelmezned szövegértés egyes.


Én is önkormányzati bérlakásban élek.

Enyém felújításos önkormányzati bérlakás volt.

Saját magamnak kellett felújítanom a lakást,mindennek utánanézni, utánna menni, cserébe igen, piaci ár alatt bérelhetem.És így is nagyon nagyon örülhettem neki

De én ráköltöttem a lakásra

3,5 millió forintot.


Te pedig egy kilincsen ,egy festésen,egy bojleren vagy kiakadva,hogy hát azt neked kellett kifizetned.


Nem csodálom,hogy a többség lenézi az önkormányzati lakásban élőket.

júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azon vagyok kiakadva hogy ha fel is újítom is kidobhatnak mivel lejárt a határidő a kèrelemhez. Juniusban kérelmeztem azt az üzemeltető miatt nem fogadták el.

Juliusban hivatalosan már nem is kérelmezhetem a hosszabbitast.

Magyarán mehetek utcára.

Miközben ezt másképp is meg lehetett volna oldani.

júl. 27. 12:10
 5/10 anonim ***** válasza:

A rendőrség nem fog veled foglalkozni. Sanszos, hogy szeretnének tőled szabadulni és talán már meg is van a következő bérlő elöltjük.

Az önkoris lakások kezelése az önkormányzat hatásköre. Szinte bármikor megtehetik, hogy nem újítják meg a szerződést. Bár ez sem mindig sikerül, hiszen sok példa van arra, hogy kényszerkiköltözéseknél mindenféle embervédő szervezetek meghiusítják.

júl. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem akarnak tolem szabadulni. Meg 2 masik üres lakás is van itt.


Az ellenőr csak hulye. Jolesik neki kényszerhelyzettel visszaelve másokat "szorongatni" csak.

Ugyanis folyamat van karbantartva a lakás. Minden évben van ellenorzes.


Most csak a lakashosszabbitás szerzodes miegyebek miatt meg gondolom jol esik mások életével szórakozni ha már megteheti. Itt csak errol van szo.

júl. 27. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk alábbi volt. Az egész ház rovarfertőzött, de az önkormányzati cég és a Nébih csak a bérlőket akarta felelősségre vonni nagyon gusztustalan bánásmóddal. Már konkrétan fenyegettek mindenkit. Én meg ezt nem hagytam. Odáig mentem, hogy a Nébih egyik ügyintézőjét menesztették. Azóta akkora csönd van, hogy senki sem csinál semmit a házban. De ettől ugyanúgy nem fog megoldódni. Talán alkotják a törvénymódosítást, hogy valahogyan közösen lehessen írtani.
júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7+

Már szakértőkkel kértünk hivatalosított iratokat, hogy nem adott bérlőknél van rovarfertőzöttség. Felszólítottuk a Nébihet, hogy ezt abbahagyja vagy tömeges bírósági eljárásokat indítunk.

júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A rovarirtással nálunk is voltak sztorik mikor nem hirdették meg, és egyszer jöttek munkaidoben, a társasház 90%-a otthon se volt és mindenkit köteleztek igy saját költségen valo kötelező időszaki irtásra. Plusz akik jöttek azoknál se igazolvany, semmi hogy kik kéredzkednek lakásokba.

Abbol itt is balhé lett, másik évben már meghirdették előre és 2 időpontot tűztek ki.

És csak csótányirtást végeznek. Egyéb rovarirtás nincs...

júl. 31. 07:54
 10/10 A kérdező kommentje:
És ha nem hivatalosan de levélben felkeresem ezzel a polgarmestert hogy a lakásellenőrök hivatali visszaéléssel veszélyeztetik a lakhatást?
aug. 17. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!