Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy annyira...

Miért van az, hogy annyira f.sok egyedül vidéken egy nagy udvaros kertes házban, hogy egyre inkább az új építésű lakóparkok felé húzok? Pedig tényleg szeretném, hogy legyen kertem, de nem akarom, hogy idős koromban meg kinyírjanak, amikor most

Figyelt kérdés

fiatalon sem érzem magam biztonságban.


Konkrétan hajnal 1-kor a Rákóczi úton nagyobb biztonságérzetem van, mint itthon vidéken.


Persze ez még középtávú terv, mert gyűjtő fázisban vagyok, de egyre inkább ezt az irányt tartom a jobbnak.


jún. 26. 01:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert szorongó vagy. Van, aki nem az emberektől fél, hanem egyedül lenni. Párhuzamként gyerekeknél tipikus pl. aki nem mer egyedül aludni, mert jön bármi, amit beleképzel a sötétbe. Vagy valaki azért nem bírja a magányt, csöndet, mert akkor a gondolataival kellene foglalkoznia, szembenéznie pont a logikátlan, eltemetett pszichés mumusaival, és ehelyett kell az állandó inger, a zaj, az események, emberek amik/akik elterelik a figyelmét saját magáról. Vagy a hipochondriához hasonlatos, hogy azért fél egyedül, mert "mi van ha..." ez meg az történik és nincs segítség a közelben, ezért mindig függ valakitől.

Sűrűn lakott helyen is ezer módon meghalhatsz. Volt ismerősöm, aki nekiment véletlenül rollerrel fényes nappal egy nőnek Bp. belvárosban és annak a párja úgy megverte, hogy meghalt. Volt, akit elütöttek, pedig szabályosan ment. Volt, aki rosszul lett egy budai szép társasházi lakásban és csak pár nap múlva találták meg. Bármiben bármikor és bárhol meghalhatsz. Ilyen az élet sajnos.

De ha ez határozza meg az életed, akkor viszont nem tudod élvezni akkor sem, amikor megtehetnéd. Ne a félelmeid döntsenek, hanem a vágyaidat próbáld reális lépésekben elérni.

jún. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csere panelra?
jún. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkàbb nàlad van a gond sztem is.
jún. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi tavaly költöztünk panelból falura. A panelban egyáltalán nem féltem (főleg, mert 12 évig egyedül éltem ott és megedződtem 😃)

Mióta itt lakunk a kertes házban, sötétedés után már én sem nagyon merek kimenni a hátsó kertbe (a kert mögött üres telkek és erdő van) viszont ha olyan munkája van a páromnak, hogy több napig nem jön haza, simán tudok aludni, a házban nem félek. Napközben tárva nyitva van a teraszajtó és a bejárati ajtó is, olyankor végképp nincs mitől tartanom.

jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor te valamennyire átérzed :D


Amúgy nálunk, ami rontja a helyzetet, hogy két utcás az udvar hátul állat ólakkal meg bokrokkal.

jún. 26. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!