Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nemsokára külön költözök a...

Nemsokára külön költözök a szüleimtől, ti milyen tippeket tanácsokat adnátok így anonim? Milyen személyes tapasztalaitok voltak amikor ti külön költöztek,illetve hány évesek voltatok ekkor?

Figyelt kérdés

Kertes házba fogok költözni nem messze az eddigitől egy 21 éves egyedülálló férfi, de inkább még gyerek vagyok, a ház családon belül lett finanszírozva, így a törlesztés is egyszerűbb.

Munkám szerencsére van

Ennél mélyebben nem nagyon szeretnék belemenni, de a kérdésekre megpróbálok normálisan válaszolni



jún. 10. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rá fogsz jönni, mi a te bioritmusod, hogy mikor van ihleted vs. muszáj bevásárolni, mosni, mosogatni, takarítani. A házban biztos lesz mindig valami javítanivaló, de majd abba is beletanulsz. Számlákat mindig rögtön fizesd be, szomszédokkal meg legyél udvarias, mert sokáig azok lesznek.
jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Köszönj a szomszédoknak ha mondjuk látod őket a kerítésen keresztül. Ha van ott valakid megkérdezheted,hogy ismerik-e? Tarts tyúkokat ha lehetséges,kikaparnak mindent de nagyon szépek lesznek tőlük a fák.Nemtudom, hogy város falu vagy kisváros lesz-e az új lakhelyed.
jún. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
63%
2.es vagyok. 1 es jól összefoglalt mindent men is a zöld pipa
jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Robotporszívó, mosogatógép, szárítógép, légkondi. Ezek olyan "luxus" dolgok, amik brutál mód megkönnyítik az életedet. Egy fáradt nap után kész felüdülés így porszívózni.

Gyógyszeres doboz, alap cuccokkal. Lejáratra figyelj.

Inkább magasabb bútort vegyél, ne hosszút. Hosszú bútorokkal hamar elveszik a helyed, míg magasba többnek érződik.

Fb Marketplace egész jó 1-2 dolog megvásárlására. Nekünk így lett 20 ezerért 4 bárszékünk.

jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Így az előző 4 válaszra vetítőleg:

Köszönöm :) Egyébiránt pár házzal költözök arréb szóval a hely, illetve ismeretség nem para, annyi, hogy főzni,mosni, mosogatni nem kellett azokba kell nagyon beletanulnom. A takarítás az a saját szobámra levetítve történt meg, illetve a számlabefizetés is alapszinten megy(elektronikusan fizettem a telekomot xd), de a többit is így tervezem ezzel a QR kódos módszerrel.

Szerencsére a ház maga olyan hogy már csak bele kell költözni, mert az előző lakó, ha nem muszáj alapon nem akart kipakolni, azt előre meg is köszöntem neki :D

jún. 10. 20:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha bele akarsz tanulni, akkor ne hagyd anyukádat átjárni pakolászni meg takarítani, és te járj át hozzá, ha üres a hűtő meg összegyűlt a mosnivaló :D
jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát annak úgy nem is lenne, sok értelme, plusz sclerosis multiplexes, szóval nem is nagyon akarom ezzel terhelni( eddig a dolgok javarészét a nevelőapám csinálta)
jún. 10. 20:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Pelenka.hu és dmről wc papír meg mosószereket jó áron tudsz venni, vagy ha van ecofamily arra, ott is viszonylag jó. Wc papírra figyelj, könnyen fogy. Gyógyszer alap fájdalomcsillapítóval, orrspray érdemes, doboz sebtapasz mindig legyen. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vezesd minden kiadásod 3 hónapig. Azt is ha csak egy kv t veszel. Sokkal több lesz mint hinnéd es csak igy fogod latni hogy hova megy el.

Havi szinten tegyel felre penzt a hazra. Pl javi 5 ezer ft egy boritekba. Aztan ha majd 10 ev mulva keritest kell cserelni vagy ereszcsatornat tisztittatni stb stb akkor lesz hova nyulni es nem megy ra az egesz havi fizetesed.

Ne vegyel ujonnan semmit amit nem muszaj. Outletben meg fb marketplacen tudsz vasarolni. Mert osk kicso szarbol hamar osszejonnek szazezres osszegek. Pl felmosovodor, szemeteskuka, uj muzlkstal a konyhab astb stb. Ha visszacsinalhatnam a dolgokat tuti nem veszem mindent ujonnan. Tul keson jottem ra hogy sokan az ilyneeket ingyen is hozzadvagjak csal erte kell menni.

Cainalj egy utemtervet a teendoknek. Myen gyakran mosol pl agynemut es hasonlok. Egyedul lakva nekem ezek full elfelejtodtek

jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Milyen jó, hogy csak be kell költözni. És közel van a jelenlegi lakóhelyhez. Bármi van, vissza tudsz ugrani a szomszédba. Szerintem nem lesz lényeges változás a mostani viszonyokhoz képest, szóval ne gondold túl, ne aggódj.

Nem is muszáj egyszerre beköltöznöd, megteheted hogy eleinte csak hétvégén vagy ott, aztán majd egyre gyakrabban, így egy folyamatként majd hozzászoksz, és kialakulnak magától a dolgok. Én ezt javaslom, mert egy lassabb folyamat mindig jobb mint a hirtelen váltás.

jún. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!