Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar emberek híresen nem mobilisek, ha költözésről van szó?

Figyelt kérdés

máj. 19. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Magas a saját tulajdonű ingatlanok aránya.
máj. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Mert hosszú időn keresztül úgy nőttek fel a nemzedékek, hogy csak magyar nyelvismerettel szinte sehová nem jutottak el, máskor meg át sem léphették a határokat (hacsak nem a szibériai bányákba vitték őket kényszerrel).
máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Hogyan lehet nem mobilisen költözni?
máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Mindenki saját ingatlant akar. Ha az ország másik végébe kellene költöznie, el kellene adni a meglévőt, és találni megfelelőt az új helyen.

Nálunk nincs szabályozva a bérleti jog. Így bizonytalan azok élete, akik bérelnének.

máj. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Egyáltalan nem hiresek erről a magyarok. Pont, hogy probléma, hogy túl sokan költöznek külföldre. De csak ha a saját társasházunkat nézem, havonta egy költözködés tuti van. Ami engem illet, eddig 16 x költöztem.
máj. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#1 és #4: A saját ingatlant is ki lehet adni, a befolyt bérleti díjból pedig lehet máshol is bérelni. Ha esetleg féltjük a bútorokat és a személyes dolgokat, akkor a lakást ki lehet adni egy lezárt szobával is.
máj. 19. 23:04
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
6 Nincs se multja se komolyab szabályzása az ingatlan kiadásnak. Rengetegen össze gyüjtenek egy csomo szemetett ami sokszor nem hogy egy szobában de az egés lakásban nem férel. Igy egy kőltözés sok esetben több millios kockázatott jelent.
máj. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7: A lomokat ki lehet néha selejtezni is. Én például elég előszeretettel élek az utóbbi időben a felesleges cuccok kidobásának / eladásának / elajándékozásának az intézményével. Igaz, nálam kötelező minimalizmus van. Törekszek arra, hogy a fontos tárgyak 1-2 autóba beférjenek.
máj. 19. 23:21
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
ok, de ennek mikőze a kérdéshez??
máj. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9: Az, hogy nekem nem okoz nehézséget elköltözni A-ból B-be, ezért nem értem az emberek többségét, hogy nekik miért igen.

Kevesebb (felesleges) cucc -> Könnyebb költözés -> Nagyobb mobilitás

máj. 19. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!