Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásból házba költözés?...

Lakásból házba költözés? Megéri a többletköltséget? Esetemben volna-e egyáltalán értelme?

Figyelt kérdés

Sokadik alkalommal merül fel a kérdés, hogy házba kellene költözni, mert imádok én is és feleségem is minden olyan tevékenységet amit a házban lehetne inkább végezni /grillezés, bográcsozás, “kertészkedés”/. Ezeket a fétiseinket alapvetően kis kreativítással most is ki tudjuk élni, ház mellett van egy kiserdő, ott szoktunk bográcsozni, amikor pedig olyan dolgokat sütök grillen ami nagyon nagy füsttel jár, összepakolunk és lemegyünk a dunapartra ami tőlünk 5 perc. A társasház ahol lakunk az átlagosnál sokkal jobb lakóközöséggel rendelkezik, lakók nem csesztetik egymást /faszenes kamadoban szoktam sütni az erkélyen úgy, hogy a lakók tudnak róla, és bele is egyeztek/. A társasház műszaki paramétereit ismerem, rendkívül jól karbantartott, nincsenek anyagi gondok, mindenki fizeti a közös költséget és a fejlesztésekt is mindenki megszavazza /én vagyok a közös képviselő/. A társasház pest külső kerületében van, relatív könnyen eljutok tömegközlekedéssel bárhová. Alapvetően szeretünk itt lakni. Az épület nem panel, nem hallani a szomszédokat és ilyen tipikus panelproblémáktól mentes. Anyagi szempontból van a lakáson még 5.000.000 Ft hitel, de az is elfogy 5 év múlva. Kényelmesen tudjuk fizetni, 3,9% THM-en fixáltattam ameddig még lehetett, így mondhatni elinflálódott mára. A lakást műszakilag és esztétikailag is felújitottuk 5 éve. A kinézett ház paraméterei: 140 nm2, 2x akkora mint a lakásunk, de anyagilag 15.000.0000 Ft hitelt kellene felvennünk amit fizethetnénk ismét 15 évig. Legkedvezőbb konstrukció is 6% THM körüli, tehát a jelenleg fizetett törlesztő duplája lenne az új, ismét fizethetnénk jobb esetben 10 vagy 15 évig a hitelt. A kinézett ház agglomerációban van, vonattal körülbelül 50 perc alatt érhető el a Keleti pályaudvar. Jelenleg feleennyi idő alatt beérek a munkahelyemre. Plusz a nehezítő tényező, hogy van egy 4 éves kisfiam is, aki tavaly kezdte az ovit, ahol imádja az ovónéniket, és remekül érzi magát. Már vannak barátai a játszótérről is /amiből van vagy 5 sétatávolságra/, nem szeretnék vele sem kicseszni egy költözéssel. A jó levegő és az, hogy zöld, meg nincs szmog és szabadságérzet, az esetemben nem mérvadó, zöldöveztben lakunk, háztól pár perc sétatávolságra van egy kiserdő, kocsival pedig a kiépített dunapart 5 perc, kiépítetlen ártéri dunapart szintén 5 perc, ott függőággyal kifekszem olvasni, kutya se szól hozzám egész nap. Tehát összességében imádok ort lakni ahol, de mégis újból és újból felmerül annak a gondolata, hogy jó lenne egy ház, márcsak a hobbijaim miatt is, mert sokak szerint ezek nem valóak a társasházba /grillezek, kolbászt töltök, BBQ-zom, van egy kis hidegfüstölőm is az erkélyen, most pedig fermentációval foglalkozom, mindezt a 3. emeleten…/


Ez a gondom, hogy vajon valóban akarok elköltözni és egy okos, megfontont döntés lenne vagy csak másoknak akarok megfelelni, akik szerint nem vagyok normális, hogy ezeket a tevékenységeket egy lakásban végzem? Gyerek szempontjából tuti, hogy neki nagy trauma lenne. Gyerek nem különösebben kertkedvelő, nagyszülőknél van kert, de ott is a játszóteret preferálja és nem a kertet feltétlen.


Köszönöm annak aki mindezt elolvassa és leírja a véleményét.



máj. 3. 19:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
#10 Így-így! Sokkal inkább a kihasználatlanság...
máj. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!