Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Higanyos lázmérő leesett. Nem...

Higanyos lázmérő leesett. Nem tört el, de megszakadt a higany, használható vagy kuka?

Figyelt kérdés
2023. dec. 27. 19:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem le kell adni a patikában. Kukába dobni nem szerencsés.
2023. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valószínűleg kuka.

Próbáld meg azért meleg vízbe tenni kicsit - ne forróba - hogy felmenjen a higanyszál benne 40-41°C-ra! Hátha "utóléri" a külön szakadt higanycseppet és újra tudod használni.

2023. dec. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
3 felé szakadt
2023. dec. 27. 19:38
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell csinálni amit #2 írt.

Langyos vízben melegíteni kell.

A higany szálak egybe fognak olvadni.

2023. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem használ amit 2-es írt, akkor rázd le, aztán melegítsd és ezt ismételd.

Kukába ne dobd, veszélyes hulladék!

2023. dec. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Én is egyszer azt tettem, amit a #2., 4., 5. válaszoló írt. Megmentettem a lázmérőt. Előfordulhat, hogy a műveletet ismételned kell, de vigyázz, hogy a víz hőmérséklete nem lépje túl a hőmérőn található lagmagasabb fokot, mert a higany nem tudna tágulni és felrobbanhatna. A higanygőz belégzése nagyon veszélyes.
2023. dec. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

#6 Kicsit el van túlozva a higany veszélyessége, csak hogy az emberek komolyan vegyék. Nem lesz semmi baja ha szétmegy a hőmérő és belélegzi a higanygőzt, az kevés hozzá.

Hosszútávon a nagy mennyiségű higany a szervezetben valóban okoz súlyos károkat, de egy lázmérő nem. Vegyész vagyok, volt még a középiskolába olyan labormérésünk is ahol nagy mennyiségű higanyt használtunk. Az iparban is használják a higanyt.

Valóban nem jó és nem véletlenül vonták ki a forgalomból a higanyos hőmérőket, de egy lázmérőtől nem kell megijedni ha eltörik.

2023. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egy olvasólámpával oldottam meg. Leráztam, majd a melegedő égő mellé téve megvártam, hogy 40+ fokig felmenjen és újra leráztam.
2023. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Régen tényleg nagyon sok helyen volt higany. A villamos vezérlésekben is használták. A vasúti sorompók villogtatását is higanyos thermoblinkerekkel végezték [link] de a dőlésszögkapcsolókban is higany volt. Sokkal-sokkal több mint egy hőmérőben.


Ma már kerozinnal töltik a hőmérőket. Attól senki nem fél?? Pedig milyen jajjveszékelés van a chemtrailek miatt, meg amikor sok tonnányi kerozint ürít egy repülő a levegőben.

2023. dec. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A higany szobahőmérsékleten folyékony. Rázogatással, óvatos melegítéssel megoldható a probléma.
2023. dec. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!