Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire éri meg albérletbe...

Mennyire éri meg albérletbe menni? Valóban kidobott pénz, ahogy mások is állítják?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ha albérletbe kényszerülnék, akkor valószinűleg elgondolkodnék egy hitelre vett lakáson. Az legalább egyszercsak az enyém lesz. Igaz, kevésbé fix a törlesztés, mint albérletnél. De kisebb az esély, hogy egyszercsak utcára kerülök.
2010. okt. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Albérlet csak átmeneti megoldás esetén jó. Budapesten egy 2 szobás lakás havi bérleti díja majdnem annyi, mint egy lakáshitel havi törlesztője. Utóbbival ráadásul a sajátod fizeted, míg az előzővel nem nagyon leszel előrébb.

Aztán ott vannak a kényelmetlenségek albérlet esetén. Állandó tulajdonosi vizit, nem változtathatsz a lakáson, sosem érzed benne úgy, hogy otthon vagy. Szerintem.

2 évig éltem más lakásában, ilyen formán de nem szivesen emlékszem rá vissza.

2010. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ablakon kidobott pénz albérletben lakni, mert nem a tiéd/nem lesz a tiéd a lakás, ...

De!

Ha az adott albérletet nem bírja valaki fizetni, még mindig elköltözhet egy olyanba, aminek kisebbek a költségei, viszont, ha valakinek bedől a lakáshitele és feleslegesen törlesztett évekig, abban a hitben, hogy majd valaha az övé lesz, na az az igazán ablakon kidobott pénz!

Én a megoldást a minél több önerő összegyűjtésében látom, mert akkor nyilván kevesebb hitelt kell felvenni, kevesebb kamatot törleszteni, stb., ha az ember szeretne egy saját lakást.

2010. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az albérlet inkább olyan diákoknak jó, akik vissza szeretnének menni a szülővárosukba tanulás után, vagy külföldön szeretnének munkát vállalni később.


átmeneti megoldásként tudom csak elképzelni, pl ha nagyobb volumenű lakásfelújításra kerül a sor, és képtelenség lenne megmaradni ott, amíg véget nem ér.


sajnálom azokat, akik kényszerűségből vannak benne, mert nagyon nehéz abban tudatban dolgozni, hogy a pénz, amit megkeresel, annak nagy része nem a te gyarapodásodat szolgálja, hanem a tulajét.


én is adok ki lakást, egy diák srác lakik benne, szerencsére a szülei megtehetik, hogy támogassák. ő pl azért nem akart öröklakást, mert diploma után megy külföldre melózni.


de sok gazdag ember pl azért bérel lakást, mert le tudja írni az adóból, és a pénze likvid marad.

2010. okt. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor mégegy ellenvélemény: nem, nem kidobott pénz. Termék helyett (lakás) szolgáltatást veszel (lakhatás). Kérdezd meg azokat, akik 2-3 éve vettek lakást, azóta a törlesztőjük 2x akkora, a lakásuk meg milliókkal kevesebbet ér. Pl. ők is jobban jártak volna, ha bérelnek. Kérdezd meg a kolontáriakat. Sokan ott az életükben összedolgozott vagyonukat veszítették el. Aki meg bérelt, az a következő napon már máshol bérelt. Érdemes körülnézni a piacon, hányan *kényszerülnek* veszteséggel eladni a lakásukat, csak mert az túl kicsi lett, túl nagy lett, szomszéd elviselhetetlen, munkahely messzebb költözött, iskola bezárt. Ilyenkor eladsz, fizeted az ingatlanost, az adót, vételkor fizettél illetéket. Persze ha felfelé megy az ingatlanod értéke az segít, de azt most már mindenki láthatja, nincs az mindig úgy. Tulajdonosként minden felújítási költség stb. terhel, ami sokan meglepődnek, de nem is kevés. Pl. felépült egy mai értéken 20millás ház mondjuk 20 éve. Azon, hogy ma is 20 millás legyen, minimum 5 évente ki kellett festeni, burkolatokat már a divat miatt is 10 évente ki kell cserélni. 20éves háznál már simán villanyhálózatot is, nyílászárókat meg biztosan! Szigetelni sem árt, mert ma már nem annyi az energia, mint a baráti a szovjet gáz volt. Egy csatorna javítás itt, egy tetőjavítás mert beázunk ott. Ezek a költségek minimum pár millió. Legyen 4. 20 év alatt, csak a fenntartásra. Ez húsz év alatt havonta 15-20eFt! Csak az állapotfenntartásra!


Máshogy mondom... Bérbeadói oldalról. Megveszel egy 10-15 milliós lakást, mennyiért tudod bérbeadni? havi 50? Az évi 600e. Ebből lejön átlag 100e a fentiek szerinti állapotfenntartásra. Tehát marad 500. Ez 3-5% haszon a befektetéseden! Szerinted megéri? Mert szerintem nem. Ha pedig nem éri meg kiadni, akkor *megéri* kivenni! Az önrészedet meg kamatoztasd minimum 3-5%-on (ez menni fog), és ugyanott vagy, csak megmarad a mozgásszabadságod, stb... :)


Remélem sikerült egy másik oldalról is megvilágítani a dolgot.

2010. okt. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Én albérletezem, átmeneti állapotnak tekintem. Gyűjtögetek mellette, hogy legyen majd saját lakásra. A lehető legolcsóbb lakásban lakom, ami még megfelel az igényeimnek.


De.

Őszintén szólva az utóbbi időben egyre inkább azt érzem, hogy talán nem is olyan rossz dolog az albérlet. Amikor valaki ír itt, hogy nem talál munkát, költözni meg nem tud, mert nem tudja eladni a lakását. Én ha jön egy másik munka, minden különösebb probléma nélkül átköltözöm az ország másik végébe. Nincs semmi felelősségem a lakással, ha például elárasztja és lakhatatlanná teszi a víz, egyszerűen elköltözöm.

Persze szerencsés vagyok, mert pillanatok alatt otthon érzem magam bármelyik lakásban. Egyre inkább az az érzésem, hogy talán nem is annyira kidobott pénz. Vagy ha igen: legalább fix pénz, nem ugrál, mint a törlesztőrészlet, nem üthet be semmi probléma, hogy például elromlik a kazán és hirtelen kell kétszázezer forint, hogy kicseréljem.

Lehet, hogy egy kicsit többe kerül, mint egy saját lakás fenntartása. De igazából a mai világban a mobilitás iszonyú nagy előny, ennyit talán megér.

Egy komoly hátrányát látom: idős koromban már nem szeretnék a kis nyugdíjamból albérletet fizetni, hanem akkorra szeretnék mindenképpen saját lakást. De ha kiszámolom, hogy van negyven évem, hogy összegyűjtsem az árát mondjuk egy mai értékén tízmilliós lakásnak, az évente 250 ezer, amit félre kell tenni. Ez nem tűnik kivitelezhetetlennek...

2010. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"De ha kiszámolom, hogy van negyven évem, hogy összegyűjtsem az árát mondjuk egy mai értékén tízmilliós lakásnak, az évente 250 ezer, amit félre kell tenni. Ez nem tűnik kivitelezhetetlennek..."


Nos, ez csak úgy lesz igaz, ha évente az új lakás árának mindig az 1/40 részét teszed félre, és a már félretett pénzt kamatoztatod legalább az ingatlan-árak emelkedésének megfelelő mértékben. Amúgy igaz, egyetértek a soraiddal.

2010. okt. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, nagyon tanulságos amiket leírtatok! :)

17:10-es válaszolónak: külön köszönöm a részletességet! Rengeteget segítettél! :)

2010. okt. 21. 14:04
 9/9 anonim ***** válasza:

#6: és nem szörnyű érzés, hogy folyton csak pontról pontra vándorolsz, mint egy hajléktalan? Nincs egy fix helyed, ahová mindig visszatérhetsz, csak checkpontjaid vannak, aztán mész a másikhoz, harmadikhoz, negyedikhez. A pénzedet folyamatosan költöd valamire, amit nem fogsz viszont látni. De azt a pénzt költhetnéd a saját lakásod törlesztésére is.

Manapság nehéz jó áron lakást, és jó fizetésért munkát találni. Nagyon nehéz összegyűjteni a pénzt egy lakásra még úgy is, hogy a lehető legkevesebbet próbálod költeni, nem még úgy, hogy mellette havonta 50-150 ezret kidobsz egy albérletre.

2018. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!