Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 20-30 éve vagy régebben...

20-30 éve vagy régebben milyen bizar szokások voltak, pl egy fürdő vizet használ két ember vagy hasonló?

Figyelt kérdés
2023. aug. 6. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nem bizarr, csak most már fura, változnak az idők. Nekünk pl. fatüzelésű bojlerünk volt gyerekkoromban, nem volt korlátlanul melegvíz, egymás után fürödtünk, hétvégenként.
2023. aug. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nemaRendőrség ***** válasza:
57%

100+ nm lakások/házak, de egy szobában aludt mindenki.

Manapság meg már sok házastárs is inkább külön alszik...

2023. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Körfolyósos házban több család, akár 10-20 emberhasználta az emeleten lévő egyetlen közös wc-t.
2023. aug. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, gondolom nagyon fiatal vagy.

A 20-30 év nagyon közeli, semmi érdemleges különbséget nem fogsz találni az akkori és mostani élet között azt leszámítva, hogy most mindenkinek a zsebében van egy számítógép videókamerával kombinálva, a telefonjában, 30 éve meg a mobiltelefon még épp kezdett elterjedni és sok embernek még vezetékes telefonja sem volt. 30 éve kezdtek megjelenni a számítógépek és még nem volt ott az emberek otthonában, ahogy a tévék még nagyok, vastagok voltak, nem olyan laposak, mint most.

Ha visszamész 50 évnyit, akkor már vannak különbségek, mert sok ember élt még akinek a háza régen épült, esetenként fűrdőszoba nélkül. A nagyszüleimnél sem volt. Náluk lavórban történt a fűrdés még kisgyerek koromban is. lavór a hokkedlire, a lavórba pár liter melegvíz és elé állsz és szivaccsal vagy törlőruhával lemosakszol felül. Aztán leteszed a lavórt a földre, fölé állsz és lemosakszol alul.

Aztán amikor édesapám már megtehette, akkor építtetett egy fűrdőszobát a szüleinek a házba, meg telefont is bevezettetett.

A fűrdőszoba nélküli házakat folyamatosan vagy átépítették vagy elbontották és új ház lett a helyén. Azoknak az idős embereknek még az volt a természetes, hogy szoba+konyha+nyári konyha amiből a ház lényege áll, a vécé is kint van az udvaron. A gyerekeiknek - a nagyszüleid korosztálya - már lehetőségük volt ennél kényelmesebben élni. Gáz központi fűtés, több szoba, fűrdőszoba, csatornázás stb.

De ezek nem "bizarr szokások" voltak, akkor ez volt a szokás, és ezeknek az embereknek az volt a bizarr, hogy a fiatalabbak már másképpen csinálják.

2023. aug. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Mi 19 éves koromig egymás fürdővizében fürödtünk, öcsém -> én->anyám->apám.

Ez ezért volt így, mert csórók voltunk, és az A tarifás villanybojler pedig sokat fogyasztott volna, ha mindenki tiszta vízben fürdött. Hétvégeken így a nagy szülők etettek minket. Aztán kaptam ösztöndíjat az egyetemen, mellette meg diák munkán dolgoztam, így adtam haza némi pénzt, meg teljesen önfenntartóvá válltam. Innentől kezdve, már nem volt probléma a villanyszámla. De ekkora már elhunytak a nagyszülök és így hónap utolsó napjaiban már a családi barátoknál ettünk.

Aztán elkezdetem dolgozni, öcsém is, mert ő meg szakmunkás lett. Azóta is csak felfelé ível az életszínvonalunk.

Amúgy minden problémánkat a házra felvett 2 db svájci frankos deviza hitel okozta. Ezeket a bizarr szokásokat a pénztelenség eredményezi, meg az olyan kajákat is mint pl: rántott parizer, virsli pörkölt, löncshúsos spagetti, olcsó tésztak :mákos, lekváros, krumplis stb. természetesen mindenből a legolcsóbb. A legvégső esetben pedig sütőben, héjában sült krumpli sózva. Húst jó esetben heti 1x ettünk.

36F /nem panaszkodásként írtam, gondolom nem csak én nőtem fel ilyen körülmények között. Viszont ez hajtott, hogy kitörjek ebből a közegből... és sikerült is :))/

2023. aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

"Kérdező, gondolom nagyon fiatal vagy."

És el elkényeztetett taknyos akinek mindene megvan és elképzelni sem tudja, hogy milyen lehet nem palotában élni...

"20 éve"

Az már a 2000-es évek volt. Az neked már történelem, meg elmaradottság??

Te kérdezted az újságpapíros kukát is?

Miért nem hagyod el a palotát egy kicsit és élsz a való világban, dada, nevelőnő, komornyik és kocsis nélkül?

2023. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"egy fürdő vizet használ két ember"


Ha kimész a hétvégén a strandra, ott hányan vagytok ugyanabban az agyonhugyozott vízben?!

[link]

2023. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyilván nem kőkorszak volt, sokmindenben jobb volt, pl kólát húsvétkor meg szülinapomon ittam, nem minden nap, ha vettem anyám rámszólt ne idd azt a cukros műanyagot, van szörp, szóda, víz meg kútvíz is. Csak utólag furcsa sok dolog.
2023. aug. 10. 07:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!