Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Szeretnék...

Mit csináljak? Szeretnék hamarosan szüleimtől külön élni mert ők burokba tartanak és gyerekként kezelnek ami nem jó És nem tudom ehhez hogyan kezdjek neki És én mozgássérült vagyok 20 éves lány

Figyelt kérdés
Bocsánat nem tudom eldönteni hogy ez melyik témába illik igazán

2023. ápr. 30. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És most tanulsz?
2023. ápr. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Igazából ez sajnos leginkább a pénzen múlik, tanulsz, dolgozol, va. Rendszeres jövedelmed?
2023. máj. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Még tanulok

12-es vagyok aztán 2 évre megyek szakközépiskolába

2023. máj. 1. 00:34
 4/11 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Amíg tanulsz kb esélytelen, elhiszem hogy nem minden van rendben otthon, de ehhez pénz kell majd szal először a suli aztán munka aztán ha már össze szedtél egy kis pénzt akkor hajrá. Esetleg ami talán segít az elszakadásban ha akarsz tovább tanulni akkor kolégium pld?
2023. máj. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy gazdag csávót.

De a viccet félretéve, jövedelem nélkül sehogyan.

2023. máj. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Először szerezz szakmát,kezdj el dolgozni. Ha már van rendszeres jövedelmed, kezdj el abból megtakarítani. Ezek az első lépések.
2023. máj. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Maradj otthon amíg lehet, miután dolgozni kezdtél gyűjtsd a pénzedet saját lakásra! Mivel mozgássérült vagy valószínűleg jobban is féltenek a kelleténél. Meg gondolom tart még a kamaszos lázadásod is.

Tégy egy egyszerű próbát: 1 hónapig vállalj át minden házi munkát, mosás főzés takarítás, szelektív hulladék elvitel stb. Mindezt úgy mintha te gondoskodnál a szüleidről. Úgy is jön a nyári szünet, neked időben belefér. Ha ezt előre megbeszéled a szüleiddel szerintem még tetszeni is fog nekik a dolog.

Ez után hamar rá fogsz jönni, egyedül a te helyzetben nagyon nehéz lesz.

Bár nem írtad, de ha kerekes székes vagy szinte lehetetlen olyan albérletet találnod ami akadálymentesített. Mivel egyetlen tulajdonos sem szeretne milliókat költeni egy fürdőszobára wc stb csak azért, hogy esetleg előfordulhat mozgássérült bérlő.

A fentiek miatt neked a saját lakásház lehet a megoldás, ami rád van alakítva. Ehhez pedig tőke kell!

2023. máj. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, amíg nem végezted el az iskoláidat és nem tudsz saját jövedelemre szert tenni munkával addig mindegy hány éves vagy még beletartozol a gyerek kategóriába.

Mit szeretnél mi legyen? A szüleid fizessenek neked azért hogy külön élhess?

De ha szeretnél elkerülni otthonról és ezt meg tudod oldani úgy, hogy nem kell a szüleid állandó segítsége a mindennapos tevékenységeidben - mozgássérültként is el tudod magad egyedül látni, akkor keress olyan iskolát ami távol van! Ha kollégiumba mész akkor az jó kezdet az önállósodáshoz, hiszen fizikailag már magadról kell gondoskodnod a szüleid nélkül, de még segítenek benne, hiszen egyrészt anyagilag még a szüleid állják, másrészt a kollégium közös szolgáltatásait igénybe tudod venni.

2023. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én 38 éves ff vagyok súlyos "mozgi", nekem eszembe se jutna otthonról elköltözni, például mert nem tudom magam ellátni, sajnos a kérdező elfelejtette megmondani milyen szinten sérült, mert tudtommal már az is lehet mozgássérült aki pl kicsit sántit, húzza a lábát, DE TELJESEN JÓL ELVAN , mobilis mozgóképes, és nyilván vannak akiket mozgatni kell ellátni stb,,, szóval tudni kéne, hogy a kérdező milyen szinten mozgássérült .
2023. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tudok járni de dülöngélek és húzom a lábamat

De szüleim burokba kezelnek

Nem vagyok szabad

2023. jún. 14. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!