Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülhet ez a dolog?

Mennyibe kerülhet ez a dolog?

Figyelt kérdés
Nekünk régen úgy csinálta meg az EON a villanyóránkat, hogy rendes modern mérőórák vannak de háromszor 1 amperünk van külön külön és azt mondják hogyha napelemet akarunk kötni a rendszerre akkor egybe kell 3 ampernek lennie. Azt mondják hogy a 3 amper egybe lehet kötni és az ingyen lenne de azt is mondta aki az információt mondta ,hogy ma már nem jó az ,hogy ha oldalt van a házon a villanyóraszekrény hanem a háznak az elején kelleni az utca felé nézőnek és akkor ugye új szekrény fúrás faragás csövezés és akkor az pénzbe kerül.

2023. ápr. 25. 02:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt az ampert nézd meg jobban szerintem, 1A olyan 200W lenne, gyakorlatilag se mikród, se bármi, ami vizet melegít, nem tudna működni. Ha a fázis szót kerested, akkor sincs sok értelme a dolognak, háromból egy fázison simán működnie kéne, de ezt csak feltételezés, nem tudom, milyen feltételeket szab erre a szolgáltató.


A költség egy felmérés után lenne számolható, mert könnyen lehet, hogy még egy átvezetékelés is a kanyarban van, vagy hogy jelenkori átadásra alkalmatlan a régi felépítés.

2023. ápr. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Majatom ***** válasza:
100%

Ha jól értelmezem, amit le szerettél volna írni, akkor nektek 3 fázis van bekötve, de mind a 3 fázis külön mérőn van, tehát 3 órátok van (esetleg plusz egy vezérelt, ha van) az óraszekrényben. Napelemhez valóban egy mérő szokott lenni (nekünk is így van), viszont oda-vissza mérő kell, tehát beüzemelés előtt nagy valószínűleg amúgy is cserélik az órátokat. Azt tanácsolom, hogy keress a közeledben egy regisztrált szerelőt, és ő mindet elmond, amit tudni érdemes.


[link]

2023. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A leírásból nem volt nekem egyértelmű a helyzet, de Majatom fordításában érthető. :)

Egyszer láttam ilyen felépítésű szekrényt, eléggé meglepődtem rajt...


Valóban érdemes egy regisztrált villanyszerelővel megbeszélni a kérdést, ő átalakíthatja a mérőszekrényt.

Szolgáltató részéről területileg eltérő szabályozások vannak sajnos - lehet, hogy valamelyik elfogad egy megoldást, a másik viszont nem...


Általánosságban, ha "ampert" kell bővíteni, akkor kérik a szabványosítást, ami magával vonja az általad leírtakat, vagyis az utcafrontra nézve kellene kialakítani a mérőszekrényt az általuk elvárt műanyag dobozban, megfelelő távolságra a nyílászáróktól... mindezt azért, mert alapból feltételezi a szolgáltató a csalást mindenkiről - az, hogy az utcafront hogy néz ki, hogy mennyi plusz pénz, vezetékelés, esztétikai rombolás jár az egésszel, az őket nem érdekli... részükről mindenki csaló.


Talán úgy még járhatsz jól, ha a bejövő áramkorlát megfelelő és csak a három mérőóra helyett kell egyet feltenni.

2023. máj. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3/


Igen a lényeg,hogy azt feltételeik,hogy mindenki lop közben meg ők lopják meg az embereket.Mondjuk ilyen országban nem csodálkozom mikor bűnözők hozzák meg a törvényeket aminek amúgy így nem sok értelme van ha a bűnözőre nem vonatkozik.

Beszéltem egy regisztrált villanyszerelővel az átalakítás mindennel együtt 100Eft azt mondta,meg azt is,hogy nem kell hozzányúlni a szekrényhez mert az jó ha csak nem ugye H vagy milyen tarifát nem akarok.

2023. máj. 1. 15:46
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 - akkor eszerint nem olyan rossz a helyzet nálad.


Ez alapján, ha nem kell hozzányúlni különösebben a szekrényhez (nem akarsz H-tarifát vagy hálózatbővítést [nagyobb értékű biztosítót]), akkor meg tudja csinálni neked - ez a lényeg.

2023. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!