Milyen aggregátort érdemes venni esetleges áramkimaradás esetére?
Nem jellemző, de ki tudja. Legalább a mélyhűtő nem engedjen le?
Mennyibe kerülne a szerepelés, ha a lakásra is rá akarnám vezetni? Csak a legszükségesebb dolgok üzemeltetésére kellene (kazán, hűtő).
Jó lenne konkrét típus.
Az egész házat ellátni más tészta. Az utcai hálózatot teljesen le kell választani minden szempontból. Ha öszedolgoztatod a kettőt, abból komoly nagy gondok lesznek.
A villanyórád lopásnak veheti az egyéb táplálást. A két nem egyforma hálózaton feszemelkedést csinálsz, ami szinte azonnak galyravág mindent, akár az aggregátorodat is.
Az érintésvédelem fontos, mert az aggregátoros táplálásod mas lesz mint a hálózat, így arra is figyelni kell.
Sinusos aggregátort vegyél, mert az induktív fogyasztóknál a más hálózati típus gond lehet.
Természetesen szakemberrel csináltatnám és szabványosan, de ha nagyon macerás, akkor felejtős.
Akkor mondjuk csak a mélyhűtőt üzemeltetném vele. Úgy olvasom, hogy a Hondát dicsérik.
Valódi szinusz kimenettel vegyél gépet (szinkron generátoros). 3,5kW ami otthon már nagyjából elég az alap dolgokra. Arra figyelj, hogy hiába 250W egy hűtőgép teljesítménye, induláskor nem 1 hanem 15A-t vesz fel pár másodpercig. 2 hűtő indulása már 30A !
A betáplálásra a legolcsóbb és egyben legbiztonságosabb megoldás, ha egyszerű hosszabbítót használsz.
Ne kösd rá a ház rendes hálózatára!
Mélyhűtőt? Minek, teleraktad szarvasgombás kaviáros tonhallal? Ha pincében, hűvös helyen van a hűtőláda akkor ha nem nyitogatod a mai típusok akár 1-2 hétig is 0 °C alatt tartják a hőmérsékletüket, de a hűtőszekrény is megmarad üzemi hőfokon egy szobahőmérsékletű kamrában 1 napig, télen pláne (nyáron kánikulában nyilván kevésbé).
Aggregátort legfeljebb 30-60 perces áramkimaradások áthidalására szoktak venni, de mikor az MVM lekapcsol hálózatfejlesztés miatt az sem szokott 8 óránál tovább tartani, szóval ilyen célokra pláne felesleges.
A Honda aggregátor amit te néztél nem áramkimaradásokra szolgál, hanem hálózat nélküli helyeken való munkagépek üzemeltetésére - azonnali kapcsolásra inkább Deutz vagy Perkins gépek ajánlottak.
Nem okoskodok..de minden motoros generátor szinuszos 50HZ frekivel tolja a ki a 230V váltóáramot. (Trapéz alakos váltóáramot csak a olcsóbb inverterek ,meg szünetmentes tápok) 12V--230V adnak ki magukból.
2KW-os generátor egy fapados alapszintet biztosít egy házban, 1-2 hűtő,led lámpák,1db kazán cirkuláció és 1 lapos tv még el megy róla gond nélkül.
3.5-4Kw generátor; az energia stabilitás tovább erősíthető+ 1-2db PC lapos monitorral, (1db vízforraló, VAGY 1db Mosógép VAGY 1 db max2kw indukciós főzőlap) még elmüxik rajta,de már több nem,mert már rizikós.
Sokan nem tudják,de ez egy qrva fontos infó :
A generátor a Berántásakor nem lehet rajta rákapcsolt fogyasztó,mert könnyen kinyírja a kényes készülékeket. Csakis ha már jár a generátor stabilan,akkor kapcsolhatóak rá a fogyasztók.
Hűtő miatt felesleges ez az egész.
Gyakori a hosszú áramszünet felétek?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!