A település szintű lakcímmel lehet munkát vállalni? Kijelentettek az állandó lakcímemről és az albérletbe nem engedik, hogy bejelentkezzek.
Nem kér lakcímkártyát a munkáltató.
Ha valami különös szerepe van ennek, akkor a feltételek közt írja, vagy szóban jelzi.
Eddig 4 helyen voltam állásban, sehol nem kértek lakcímkártyát, szóba sem került, hogy kellene legyen. Vidékieknek lehet érdekes, mert a munkahely fizeti nekik a vonatot.
#4: az előző tulajdonos nem engedte nekem, hogy bejelentkezzek. Maximum levelezési címet engedett.
Még ha nem is kér lakcímkártyát a munkáltató, lakcímet akkor is kér. Nekem mondjuk kért valami elérhetőséget. És bejelentett állásról van szó, nem feketézésről.
#5 senki nem kérdezi a tulajdonost, hogy engedi-e. A lakcímbejelentés a lakó törvényes kötelessége! A lakcím a bejelentkező lakó személyes adata, ahhoz másnak nincs köze, a tulajdonosnak sem.
(Régebben kérték a bejelentéshez a tulajdonos aláírását. Ebből a tulajok azt vonták le, hogy nekik bele kell egyezniük a lakcímbejelentésbe, vagy hogy jogukban állna megtiltani. Egy frászt.)
Szerencsére 2013 óta nem kell a külön aláírásuk, pont azért, hogy ne tudják jogellenesen megtiltani; bérleti szerződéssel be lehet jelenteni a lakcímet. (Állandó vagy ideiglenes, az a lakó döntése!)
#6: és ha a tulajdonos számára kiderül, hogy a lakó bejelentette-e magát, akkor kidobhatja-e az albérletből?
Miért pont 2013 óta? Hol olvasható?
#6: (előző válaszoló vagyok)
Az előző lakhelyemen csak egy tanúval íratták alá a szerződést. Valahol azt olvastam, hogy a lakbérszerződésen két tanú aláírása kell, hogy egyedül is intézkedhessen az ember.
#7 [link]
27/A. § (3) „Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani.“ Beiktatta: 2012. évi XCIII. törvény 18. § (7). Hatályos: 2013. III. 1-től.
#8 igen, mert két tanútól lesz teljes bizonyítóerejű magánokirat. Hát akkor alá kell íratni még eggyel.
#7 hosszú válasz: a tulajdonos a bérleti szerződést az abban és a jogszabályban foglaltak szerint mondhatja fel. A lakcímbejelentés nem indok a rendkívüli felmondásra. A lakcímbejelentés törvényi kötelezettség; azt magánjogi szerződéssel nem lehet érvényesen kizárni.
Rövid válasz: a tulaj akkor dob ki, amikor akar. Tróger magyar bérbeadók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!