Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A lakhelyeden milyen a divat?...

A lakhelyeden milyen a divat? A kertes házak kerítése zárt és magas, vagy pedig átlátható, ja és merre élsz?

Figyelt kérdés
2022. júl. 3. 19:40
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Teljesen változó. Pl nekem az utcafronton sövény van. Sarok ház . Másik utca felől nincs kerítés. Hátul és a másik oldalt drót. Falu széle kell a kert miatt drótkerítés hatul a vadak miatt. Van aki teljesen zártra csinàlja az is érthető. Sok a kiváncsi
2022. júl. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Viszonylag újépítésű környéken élek, itt 90%-ban magas, zárt teli fémkerítések vannak, előttük kavics vagy full térkő az utcafronton.


A mi kovácsoltvas-jellegű kerítésünk és zöld füves-fás utcafrontunk szinte ritkaság :/ Komolyan olyan néha, mikor végigmegyek az utcákon, mintha valami börtöntelep lenne, bár nyilván van néhány igényes, szép kerítés és előkert is.


Nekem ez amúgy nagyon fura, van azaz sok szép régebbi utca nyitott kerítésekkel és kétoldalt végig fákkal, mindenhol fűvel, hát azok valami borzasztó hangulatosak mindig, össze sem lehet ezzel hasonlítani. Építkeznek 10+ milliókért, és akkor az előfront olyan, mint valami krematórium udvara.

2022. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na erről beszélek☺, ezt én is így látom!
2022. júl. 3. 21:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Utcatol fugg. Ahol felnottem, ott nekunk nem volt elokert. Van egy vaskapu a szuleimnek es nem lehet belatni, kerites az nincs mert majdnem a porta teljes szelessegeben van a haz, annyit hagytak ki hogy a kapunak legyen hely.

Abban az utcaban minden haz ilyen, valakinek fa-babus kapuja van es be lehet latni de a legtobbnek telibe vas vagy fa es nem lehet belatni egyaltalan.

Az ujabb hazakat mar engedtek elokertesre tervezni, de ugy tudom ez utcatol fugg hogy ott mi a szabaly.

A regi hazak kozt is vannak elokertesek de azok masik utcaban. Egyik rokonom haza elokertes de ok magas beton keritest epitettek es vaskaput raktak, igy nem lehet belatni.

Amugy ez falun van.


Most Amerikaban elek es itt minden haz elokertes, elol nincs is kerites senkinek az utcaban, a haz mogott is csak nehany embernek van kerites.

En siman atlatok a szomszedhoz mert se kerites se bokor de ez itt egyaltalan nem kirivo. A gazdagoknal is ugyan ez van. Nehanyan ultetnek bokrokat amik olyan magasra nonek hogy nem lehet atlatni.

2022. júl. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi környékünkön általában alacsony, szellős kerítések vannak. Csak egy marha van az utcánkban, ennek a kerítése tömör kis tégla vagy két méter magasan, ÉS kívül belül körbe ültette leylandi ciprussal, meg valami rettenet tüskés bokorral.
2022. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

300 fős kis falu. A falu régi részében csaknem mindenhol rozsdás drót vagy düledező fakerítés, a telek minden oldalán. Az új építésű részeken majdnem mindenhol az utcafronton az első 15-20 évben nem volt kerítés. Most kezdenek szaporodni, a legtöbb helyen kő lábazaton fa vagy kovácsoltvas kerítés. A telek többi oldalán itt is drótkerítés.

Az én házamnál a domborzat miatt az utcafronton egy 3 m magas ferde földfal, növényzettel betelepítve, hogy a földfal ne omoljon le. A telek másik 3 oldalán sövénykerítést telepítettem többféle növényből keverten, az erdő felőli része erősen tüskés növényekből a vaddisznók és őzek ellen. Egyik szomszéd a sövény mellé húzott még egy saját drótkerítést is.

Szeretem a sövénykerítést, mert szép, és klímabarát. Jól összeválogatott növényekből egész tavasszal virágos, ősszel színes bogyós, télen tele a bogyókat eszegető madarakkal. De rettentő sok a munka vele, az állandó sövényvágás és komposztálás miatt.

2022. júl. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
A mi utcánkban főleg sorházak vannak, itt ugye csak kis előkert van, az udvar pedig hátul a ház mögött. A családi házakban általában nyitott kerítések vannak, be lehet látni az udvarba.
2022. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig is a ház előtt a hídon parkoltunk a kocsikkal, nagyon ritkán álltunk be az udvarba. Emiatt az új ház udvara is hasonló logika mentén készül. Sajnos nem volt keret házba épített garázsra. Jelenleg folyamatban van a telekrendezés, kerítés építés.

Végig néztem az utóbbi években a házak előkertjeit, és ezekben általában virág ágyások vagy csak fű van. Gyakorlatilag nincs használva a terület.

Így arra jutott, nem fogok 1,5-2 millióért kerítést csinálni a virágoknak. Szóval a ház előtt le lesz füvesítve, és lesz egy nagyobb ágyás némi virággal és néhány disz bokorral.

Most az utca kialakítás miatt nem lehet megállni a ház előtt, mert elzárjuk az utat, ezért be kell parkolni az udvarra. Így a ház utcafronti vonálába lesz egy magas kerítés, amin nem látnak be, hátul pedig körbe beton elemes.

Szóval az utca frontom fele fű és virágok, a másik fele pedig 2 kocsi beálló.

2023. ápr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Zárt magas.
2023. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!