Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gipsz karton közötti penésztől...

Gipsz karton közötti penésztől hogy lehet megszabadulni?

Figyelt kérdés
Az albérletünkben (ház) a hálóban van egy kis Wc+kézmosó ami gipszkartonnal van leválasztva, sem fűtés, sem ablak nincs rajta. Kb. 1x használtam … azóta penészedik. A fal is tiszta penész , penész elleni szerrel lefújtuk, de sokat nem változott. Attól tartok, hogy a gipszkarton között még rosszabb a helyzet. Nagyon büdös dohos szag árad az egészből. Esetleg ha beraknék egy hősugárzót egy pár órára, segítene vagy ártana? Esetleg egyéb ötlet? Előre is köszönöm.

#penész #gipszkarton #penész gipsz karton
2022. ápr. 22. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A csőtörést kell megjavítani.

Utána meg mindig nyitva tartani az ajtaját, hogy szellőzzön.

2022. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem attól lett penészes, hogy egyszer használtad. Korában is gond lehetett már ott, valahol valami cső szivárog.
2022. ápr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok házzal, lakással találkoztam már, ami jócskán penészes volt és egyikben sem volt semmiféle csőtörés. (Persze ettől még nálad lehet.) A legrosszabb egy olyan lakás volt, aminek a plafonját kb. 1 centi vastag polisztirol elemekkel díszítették.

A pára kitölti a rendelkezésre álló teret. Ez azt jelenti, hogy bár a konyhában , a fürdőben keletkezik a pára mégis eljut a lakás minden helyiségébe. Ha a levegő már nem tudja felvenni a párát, akkor az a falak pórusaiban fog felgyülemleni, nedves lesz a fal és penész keletkezik. Kell egy minimális állandó szellőztetést biztosítani, ahhoz hogy a normál életünkkel a légtérbe vitt pára távozni tudjon. A németeknél van erre szabály, Feuchteschutzlüftung a neve(DIN 1946-6 számú szabvány által minimálisan megkövetelt szellőzési fokozat, nedvesedés ellen védő szellőzés). Ezt idehaza sajnos nem igazán akarják érteni az emberek, mert ez a probléma akkor élesedett igazán, amikor az új, fokozott légzárású ablakok elterjedtek. Tökmindegy, hogy fa , vagy műanyag ablakról van szó, ma már mindkettő légzárása 4. osztályú. Ezeken a levegő nem jut se ki, se be gyakorlatilag a lakásba. Az épületgépészek értik, de nálunk nincs ilyen szellőzési szabvány, ezért nem foglalkoznak vele. Az ablakosok zöme sem érti, olyanokat mondanak, hogy sokat teregetnek, nem szellőztetnek eleget stb. Mit kell tenned?

Ha van a házban egy a lakótérre nyitott kémény, tegyél mindegyik helyiség legalább egy ablakába 1 darab rejtett ablakszellőzőt. Így a szellőzőkön be jön majd, a kéményen meg távozik a levegő. Ha ilyen nincs, de az ablakok eltérő homlokzaton vannak, akkor kettőt. Ez esetben a háznak azon az oldalán, ahol magasabb a nyomás, be fog jönni a levegő, a másikon ki.( Sokan tesznek mindössze 1 darab az ablak tokjára szerelt szellőztetőt be. Ez azonban nem jó, ha nincs másik lyuk, ahol a levegő ki tud menni, akkor nem is jön be semmi.)

A gipszkartonnal elválasztott helyiséget is szellőztetni kell. a fal tetejére a plafon alatt csinálj egy nyílást és azt takard le egy műanyag keretbe tett hálóval. Ilyet sok helyen lehet kapni.

Ha nincs kémény és egy oldalon vannak ablakok, akkor be kell tenni valahova egy elszívó ventilátort. vagy raksz be egy csövet, ami a cserép fölé kiér. Ez esetben gondoskodni kell arról, hogy a kifelé haladó levegőből esetlegesen kicsapódó pára nem tudjon visszacsorogni a lakótérbe. Ha régi házról van szó és volt benne kémény, a legegyszerűbb azon egy nyílást nyitni a plafon alatt.

2022. ápr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!