Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A mai világban, hogy tudnak...

A mai világban, hogy tudnak az egyedülálló emberek lakáshoz/házhoz jutni??

Figyelt kérdés

Egyedül úgy érzem, hogy képtelenség saját tulajdonhoz jutni.

És csak azért legyen valakim, mert ketten könnyebb?(no , meg persze, hogy a társadalom elvárja, mert ha egyedülálló vagy és nem akarsz gyereket egy idióta vagy)

Mégis ha nem örököl az ember, hogy juthat saját ingatlanhoz..



2022. ápr. 11. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Esetleg örökölhetsz
2022. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Én múltkor kiírtam ezt a picsogást gyakorin és privát üzenetben küldtek ketten is lakást.

Szóval így.

2022. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
#2: 👍😂😂
2022. ápr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Én félretettem havi 100-150-et 6 éven keresztül és önrész + hitellel vettem egy éve egy 1,5 szobás lakást Budapesten (nem panelt).
2022. ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

#4

Erről az jut mindig eszembe, hogy aki legalább 5 éve elkezdett mára gyűjteni annak ezek az árak még csak csak megfizethetőek épphogy jobb esetben.

De aki max 2 éve gyűjt vagy annyi se, az mikor éri ezt be? Egyértelműen soha.


Az a baj ezzel a gondolatmenettel, hogy figyelembe kell venni az elmúlt 2-3 év őrületes eddig soha nem látott drágulását. Mindjárt más az egész akinek a dráguláskor nem volt nagyon értékelhető félre tett pénze.


És hát nem néz úgy ki, hogy ez a trend nem, hogy fordulna, de még a lassulása is nagyon kérdéses a következő időszakokban...


Csak most áprilisban egy rakás dolog 40% ot drágult. Pont most épül ismerősöknek a lakás, hát én teljesen elképedek. Pár hét alatt úgy el lehet csúszni az árakkal, ez tarthatatlan.

Félreraksz 150-200 ezret 4 hét alatt, aztán 3-4 hét alatt tud drágulni egy konyhabútor többet, mint a félrerakott pénzed :D Ezt nem lehet bírni...


Aki mostanság kezdett gyűjteni és a fizetése nincs 500 körül se + a párjának, az vethet erre egy keresztet, meg imádkozhat, hogy hátha lassulni fog ez az egész majd egyszer.

2022. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

#5

Tudod ezzel csak az a gond, hogy 10 éve gyakorizom és azóta - tehát folyamatosan!- van mindennap 1-2 ilyen kérdés.


MOST sorozatos nehézségekkel nézünk szembe, covid, válság, energiaválság, háború(k) - némi hazai választási izgalmakkal megspékelve - és ezek következményeivel, de semmi nem tart örökké.

Válságok jönnek-mennek 10-15 évenként, még mindegyikből kilábaltunk, emberek - egyedülállók is - azóta is vesznek lakást.

Ezen is túl leszünk.

Ha meg a háború a nem várt fordulatot veszi, akkor a lakásvásárlás lesz a legkisebb gondunk!

2022. ápr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük:


1. Szerzel egy igazán piacképes szakmát, amivel tudsz keresni alsó hangon 400-500 ezret, de inkább többet. Mellette pedig a kereseted nagy részét pedig jó néhány éven át félreteszed és spórolsz.


2. Kimész külföldre legalább néhány évre szintén gürizni, kuporgatni és hazajössz aztán egy lakás árával (vagy annak nagy részével) a zsebedben.


3. Örökölsz.


4. Jómódú vagy gazdag családba születsz, akik öröklés nélkül megdobnak akár egy lakással, akár egy erős önerőnyi pénzzel még fiatalon.

2022. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Nadrágszíjat össze kell húzni, és spórolni évekig!

Kiértékelni mik a vágyaid, és mire van valójában szükséged. Pl: nem kell 400000ért telót venni, mikor megengedheted magadnak, tökéletes lesz egy 100000es is.

Excelbe \füzetbe érdemes vezetni a kiadásokat, így 3-4 hónap után látod mire költesz feleslegesen.

Ebből jön az, hogy mielőtt megveszel valai bigyót, mérlegelsz, tényleg szükséged van e rá.

Az összes túlóra lehetőséget ki kell használni!

4-5 év múlva ha viszonylag jól keresel rendelkezni fogsz az önerővel.

Valamikor el kell kezdeni, én 3,5 évig gyűjtöttem, minden évben lenulláztam a 400 órás túlóra keretemet.

Elvileg őszre beköltözök a saját, bár hitellel terhelt házamba egyedül állóként. Még legalább 2 évig folytatom így a túlórázást, mert kellene, térkő, kerítés, terasz, bútorok..


Nem tudni mi lesz 5 év múlva, szóval lehet ekkora te leszel majd optimális helyzetbe.

2022. ápr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Egyik ismerősöm most vett lakást hitellel. 5 éve dolgozik, nagyon jól fizető munkája van szoftverfejlesztőként. Albérletben élt egy lakótárssal így a költségek fele jutott csak rá. A fizetése jó nagy részét félre tudta tenni, amiből meglett az önerő.
2022. ápr. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!