Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Wc-ajtóknál már nem divat,...

Wc-ajtóknál már nem divat, hogy alul szellőzőrács van? Vagy van valami speciális nevük?

Figyelt kérdés
2022. febr. 23. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem, még nem is hallottam ilyet - ha nem zárt az ajtó, akkor a szag mindenfelé elterjed a lakásban, ennek nem tudom, mi elönye lehetne!
2022. febr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Ott kell(célszerű) ilyen, ahol légelszívó vagy központi szellőző van beépítve a wc-be, mint pl panelek esetén. Ha nem tud valahonnan pótlódni a levegő a helyiségbe, akkor a szellőző képtelen "kiszívni" onnan a levegőt. Ha nincs légelszívó, akkor nincs sok értelme szellőző résnek az ajtón.

Illetve, ha egy gázkazán/gázbojler van a helyiségbe, ami a szoba levegőjét használja, akkor meg nem csak célszerű, hanem kötelező, hogy folyamatos szellőzés biztosítva legyen.

2022. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Meg panelban rángatná is az ajtót a huzat ha nem lenne alul a szellőző
2022. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, régi ajtók egyébként ami most fent vannak a fürdőszoba/wc előtt, legalább 30 évesek és panelházban. Azt hittem pont akkor kell rácsos ha nincs elszívó felrakva. Viszont akkor ha most veszek egy sima ajtót és később elszívót akarok felrakni, akkor ajtót kell cserélni?
2022. febr. 23. 12:17
 5/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha rángatná, akkor mindenképp szellőzőset kellene nézzek, na de hogy keresek rá? :)
2022. febr. 23. 12:18
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem megy be a szag a lakásba, mert az ilyen zárt wc-k szellőzőkéménye van, és a kürtőhatás miatt az alul bejövő levegő fölfelé kihúzza a szagot.
2022. febr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik ajtóba lehet szellőzőrácsot szerelni utólag.
2022. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Amelyikben nincs lyuk a rácsnak abba vágok? :)
2022. febr. 23. 14:02
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy belevágatod a gyártóval. Alapból szerintem semelyik új ajtóban nincs szellőző.
2022. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Manapság is praktikus lenne bele tenni, csak nem rakatják bele, mert pénzbe kerül és nem olyan szép tőle az ajtó.


Modern lakásoknál is úgy van, hogy a WC-ben elszívás van, a szobában pedig befújt levegő így folyamatos friss levegő mozog a lakásban.

2022. febr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!