Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kontaklencse hordás?

Kontaklencse hordás?

Figyelt kérdés
Kontaklencse szemüveg nélkül mennyi idő kell hogy napi szintem hordhassam? És kontaklencsehordás közben lehet azon a -/+ -os számon változtatni

2022. febr. 7. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Bemész egy optikába, megvizsgálják a szemed, megmutatják, hogyan kell kivenni-berakni, kapsz próbalencsét... és elmondják azt is, melyik fajtához milyen fokozatossággal kell/lehet hozzászokni.
2022. febr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen hamar megtanulod ki- és betenni, ápolni.

Egy vagy két alkalommal kell csak 1 órára, majd fél napra betenni, utána lehet egész napra vagy állandóra.

2022. febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De tartalékszemüveg azért kell.
2022. febr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem a kérdést. Miért kellene ehhez idő? Vagy 20 éve hordok kontaktlencsét, de ilyenről még nem hallottam, hogy szoktatni kellene hozzá a szemet. Én már rögtön a legelső napon 6-8 órát hordtam gond nélkül. Ha kényelmetlen, vagy kellemetlen érzést tapasztalsz, akkor nyilván ki kell venni, mert valami nem oké. De egyébként miért kellene kivenni, ha nincs semmi probléma?!
2022. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig én több optikában is azt kaptam tanácsként, hogy kezdőként vagy hosszabb szünet után első nap csak pár órát legyen bent. Azért szerintem ez nem akkora tragédia és gondolom, csak biztonsági javaslat, a te döntésed.
2022. febr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!