Régi tulaj nem segít? Én amúgy jótan paraszti ésszel próbálnék meg tüzet rakni: újságpapírt összegyűrök egy jó párat, azt bedobom, arra rá egy kevés szalma, hogy jusson oxigénhez a tűz, és gyufával meggyújtanám a papírt.Amikor jól ég, akkor rakom rá a szalmabálát, és annyira hagynám nyitva azajtót vagy a rajta lévő szellőzönyílást, hogy a tűz jusson megfelelő mennyiségű oxigénhez.
2021. dec. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Mit értesz a rendes beindítás alatt? Ha nem ég rendesen, akkor nem kap elég oxigént.
2021. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Beteszel egy bála száraz szalmát, meggyújtod, és örülsz. Csapok legyenek nyitva, keringető szivattyú legyen bedugva és működjön.
Amúgy tüzelhetsz benne fával is, ha nincs szalma.
2021. dec. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
1# elméletnek szép. A szalma elillan parázs nélkül, ha ráteszel egy bálát, már el is folytottál mindent.
2021. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 A kérdező kommentje:
Azt tudjuk, hogy kell begyújtani meg azt is, hogy a rendszert fel kell tölteni vízzel csak valamiért amikor megpróbáltuk hirtelen felment 100 fokra a radiátorokat meg nem melegítette. Össze van kötve puffertartállyal is valahogy de az előző tulaj nem magyarázta el normálisan kb ő se tudta.
2021. dec. 19. 14:03
6/9 anonim válasza:
Nincs keringtető szivattyú? Bekapcsoltátok? Radiátorok, csapok, (mármint a csöveken és a radiátoroknál) meg vannak nyitva? Ha a kazánban meleg víz, de nem jut el a melegvíz a radiátorokba, annak több oka lehet, de azt jelenti, vmi elzárja a víz útját a rendszerben
1. Keringtető szivattyú nem lett bekapcsolva. (Ha van)
2. Nincs minden csap megnyitva (mármint a fűtési rendszerben)
3. Levegős a rendszer: légteleníteni kéne
2021. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Aki nem ért a puffertartályos rendszerhez, az miért ír hülyeségeket?
Kérdező!
A lakásban lennie kell egy szobatermosztátnak, az indítja be a puffer szivattyúját.
Az előző tulajdonos meg csak hazudik, igazi köcsög.
Ő nem fűtött a házban?
2021. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 7# Napszámosai voltak ha kazánnal fűtött azok tüzeltek amúgy meg gázzal fűtött. A ház 160nm nem akarunk sokat fizetni ezért lenne jó a vegyestüzelésűvel fűteni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!