Mi a teendő a hibás konnektorokkal? (bővebben lennt)
A szikra nem a konnektor minősége miatt keletkezik, hanem azért , mert terhelés alatt húzgálod.
Kapcsold ki az eszözt mielőtt kihúznád a konnektroból.
Az alapzajt sem feltétlenül a földelés hiánya okozza, mert a legtöbb erősítőn nincs is földelt villásdugó, ez lehet a tábegyság hibája is akár.
Minden elektromos eszközt kikapcsolt állapotban ajánlott csak kihúzni/bedugni. Így a zajt is elkerülheted, az nem a konnektor hibája.
Ha viszont tényleg rosszak a konnektorok, érdemes egy villanyszerelővel átnézetni és lecseréltetni őket. Magad ne fogj hozzá, mert ha rosszul kötöd, nemcsak zárlatot és lakástüzet okozhatsz, de halálos áramütést is szenvedhestz te vagy valamelyik családtagod.
mondjuk egy konnektorcserét egy bátrabb csimpánz is el tud végezni anélkül, hogy lakástüzet okozna:)
sárga földelés a másik kettőt meg tetszés szerint a maradék helyre:)
Na, kedves utolsó, erről a konnektorcseréről tudnék mesélni: Elműs regisztrált villanyszerelő MESTER kötögette a villanyt (az órához is hozzá kellett nyúlni, azért hívtunk "profit", aki megteheti), új elosztótáblát, kismegszakítókat szerelt fel, szétosztotta a bejövő ágakat (elég kusza volt), fi relét kötött be, stb., közben benézett 1-2 konnektor mögé is. Már a másik szobában bütykölt, amikor be akartam dugni valamit és megrázott az áram. Szóltam, megnézte és derűsen csak annyit mondott: jéé, úgy látszik, ezt felcseréltem. Persze lehet, hogy ő gorilla volt és nem csimpánz :=)
És egy komolyabb:
A nagybátyánknál a szomszédja segített egy szép új konnektort betenni a régi, repedt helyére a konyhában, de nem jól húzta meg a csavart, vagy valami hasonló (én még kis maki sem vagyok a témában), a lényeg, hogy az időzítős kávéfőzőjük bekapcsolt reggel, ők pedig iszonyatos füstre ébredtek, a konyhájuk szó szerint égett, a tűzoltók oltották el, kiégtek a konyhabútorok, a gépek, minden. A szakértő a konnektor nem megfelelő kötését jelölte meg a tűz okaként.
Ennyit a csimpánzokról és a konnektorról :=)
nem bántásnak szántam a jelzőt, inkább csak a szerelés bonyolultságára akartam célozni.
Szakértelmet nem kíván, csak odafigyelést.Az odafigyeléshez, és a precizitéshoz meg nem kell villanyszerelőnek lenni.
két lehetséges megoldás van...ha nincs baja a rendszernek, akkor amit írtak, csak kikapcsolva húzigáld ki a gitárt
másik: rohadt régi villanyrendszer, alu vezetékekkel .... teljes csere, beleértve a valószínűleg nem földeléses konnektorokat és kapcsolókat is ;)
Mindig csak akkor húzom ki mikor már nics terhelés alatt. De minden szikrázik, a porszívó, laptop adapter... de csak itthon csinálják ezt, máshol nem. A gitárt ritkán szoktam cipelni, de eddig még csak itthon vettem észre ezt a gondot.
Kipróbáltam másik gitárral, és erősítő helyett már 3 multieffektel is már, de ugyanaz. Ha a multieffektbe elemet rakok akkor iszoynat nagy a változás, 100szor jobb, tökéletes.
Mi az a 50Hz-es brumm? De nemhinném, hogy az.
Egyébként több mint 20 éves panelról van szó, egykét konnektorral már volt gond ami cserélve lett (persze azoknál is ugyanúgy fenntmaradt a probléma).
Nem értek az ilyen dolgokhoz, de vannak ezek a szünet mentes elosztók és láttam, olyat is ami áramingadozásra van direkt. Meglehet, hogy egy ilyen is megoldaná a problémát.
A legérdekesebb amit tapasztaltam, hogy bedugom a gitárt az erősítőbe, lerakom a fotelbe, leülök a gép elé, és ha a számítógéphangfal tápegységét megmozgatom akkor változik a gitár búgása. Külön konnektoron van a kettő ami külön biztosítékra van bekötve, onnantól nemtudom merre mennek, de érdekes :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!