Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Igaza volt az egyetemi tanárom...

Igaza volt az egyetemi tanáromnak, hogy Amerikában egy háztartásban legalább 2 kocsi van és az ember megengedhet egy kétemeletes házat?

Figyelt kérdés

Amerikával kapcsolatos kurzuson volt a tanárom és ő mondta ezt.


Viszont egy amerikai Youtuber, aki amerikában él egy videójában mondta, hogy milyen érdekes, hogy a filmekben mindenki egy több emeletes házban él, mint pl a Bírlakban.


Igazából én is azt látom a filmekben, hogy mindenkinek kertesháza van , legalább egy emelettel és 2 kocsi. A nagyon szegény családokról szóló sorozatokban látom csak azt, hogy egy emelet összesen a kertesház, de ott is megvan a 2 kocsi.


Ebből kiindulva hogyan kell ezt elképzelni? Mert ez nem világos, főleg, hogy itt MO-n ha pl városból akarsz vidékre menni, azt úgy teheted, ha öröklöd a házad vagy, ha van valakid akivel fizeted a hitelt, két kocsit meg én sosem láttam egy háztartásban.


2021. júl. 23. 00:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Első fele: előveszed a google mapset, kiválasztasz valami random települést USAban, és körbenézel utcaképpel.

Másik: itthon is szokott lenni 2 autó háztartásonként. Nekem speciel nincs egyáltalán, pedig felnőtt vagyok, és anyáméknak is csak egy, de sok ismerősömnél mindenkinek külön van a családban. Főleg vidéken, ahol másképp nem nagyon lehet közlekedni.

2021. júl. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nagy szám egyik sem, de nem akárhol működnek ezek. Két átlagos autó, ebből az egyik egy SUV vagy truck együtt 50-60 ezer dollár, ez még Magyarországon sem hallatlan összeg.


Házaknál az a trükk, hogy a telkek nagyon olcsók, az építőanyag szintén nem vész, autója meg mindenkinek van, így korlátlanul terjeszkedhet szinte minden város. Lehet kétemeletes házad feleannyiért, mint amibe a belvárosban egy lakás kerül, a plusz áldozat az irányonként 1 órányi vagy még hosszabb ingázás, meg az lesz, hogy minden gipszkartonból és egyéb félsilány anyagból van.


Az ne legyen meglepő, hogy az átlag amerikai kényelmesebben él, mint az átlag magyar, ez nyilván így van. Mi sokszor többet fizetünk ugyanazokért a termékekért, mint ők, cserébe harmadannyi a fizetés :D

2021. júl. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Mostanaban a legtobb haz 2 szintes. Ennek az az oka hogy felfele olcsobb epitkezni es nem kell akkora telek sem hozza. Az alap ugyan az az 1 es a 2 szintes haznal is. Tehat ha van 2000 sqft hazad ami 2 szintes akkor csak a felenek, tehat 1000 sqftnek kell alapot csinalni es ugyan igy mukodik a teto eseten is. Vannak 1 szintes hazak is de ritkabb, inkabb a kisebb hazakra jellemzo. A mienk 1 szintes es kicsi is, de en nem elek kint regota. Nem megfizethetetlen a 2 szintes haz sem, majd ha 15-20 eve lesz mar hogy kint vagyok addigra valoszinuleg lesz 2 szintes hazam, bar en inkabb 1 szinteset preferalom.


Egy amerikai csaladban van legalabb 2 auto, vagy tobb ha van mar a gyereknek is jogsija. Mi ketten vagyunk es 2 auto van, az egyik hiteles, a masikat keszpenzben vettem de amugy egyik sem egy draga auto. Kell, mert nincs jo tomegkozlekedes es nem tudjuk megoldani hogy 1 auton osztozzunk.

Az auto itt is ugyan annyiba kerul mint Magyarorszagon csak itt tobbet keres az ember. En 1 havi fizetesemet koltottem a masodik autom megvasarlasara, Magyarorszagon meg inkabb 3 havi fizetes kellene hozza.


Magyarorszagon sem ritka a 2 szintes haz es mar egyre tobb csaladban van 2 auto.

2021. júl. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A jobaratok cimu sorozatban berelik a lakasokat, nem tulajdozosok.

Es rajtuk kivul meg kb 100millioan elnek berelt lakasban.

2021. júl. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Kis angol tudassal hamar meg lehet talalni a megfelelo statisztikakat es nem kellene itt mindenfele találgatàssal okoskodno.


A haztartasok 10% ában nincs auto

33% ban 1 db 38 % ban 2 db auto van


Az otthonok 60%-a onallo epitmeny. (Ház vagy hàz szeru)

8% mobil otthonok

8% 20 lakasnal nagyobb tarsashazak

A tobbi egyeb tarsashazak


Szivesen

2021. júl. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik bartánőm kint él Amerikában, nekik is két autójuk van. Azok ott elérhető árban vannak. A ház már más tészta. Albérletben élnek, ami egy vagyonba kerül. A házak vételára pedig ugyan úgy az átlag bérhez van szabva mint itthon. Tehát elég nehéz vásárolni.
2021. júl. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
33%

Amikor én kint éltem és tanultam, az amerikai évfolyamtársam

3 hónap után előállt az új Mazda sportkocsijával. Miközben próbálgattuk, elárulta: "egész évben erre spóroltam..."

A másik megjelent, és az új házát mutatta. Hitelre természetesen, de ha normális országba születsz, ez az alap.


A mi magyarországunk olyan a rendszerváltás után, hogy minden loofaszról van szó benne, csak az egyén boldogulásáról nem.

Tegyél ez ellen.

2021. júl. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Egeszen hihetetlen hogy amikor 5 os valaszbn megadtam az altalanos igazsagot, jon meg ket valaki aki egy egy kiragadott peldara tamaszkodik ami semmire sem jo...
2021. júl. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
5: Magyarországról is találtál ilyen statisztikát?
2021. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
És természetesen sokkal több a nyomorgó hajléktalan is a nagyvárosokban, mint nálunk.
2021. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!