Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van alacsonyan a mosogat...

Miért van alacsonyan a mosogató csap?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a legtöbb háztartásban kb derék magasságban van a mosogató csap és összegörnyedve kell mosogatni. Ennek van valami oka? Mármint kényelmi szempontból értelmesebb lenne magasabbra helyezni a csapot hogy ne Quasimodo pozícióban kelljen mosogatni...

2021. máj. 5. 18:24
 1/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
91%
A szabványos konyhapult magassága 90 cm.
2021. máj. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
91%
Lehet, régebbi mosogatók voltak alatta, vagy a padlószint változott.
2021. máj. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen magas vagy? Nem kötözködésnek, de valószínűleg egyszerűen csak te vagy magasabb az átlagnál, akikre a bútorok tervezve vannak.
2021. máj. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Mert általában olyan magas, mint a tűzhely, az meg nem lehet magasabban, mert nem látsz bele a nagyobb fazekakba.

De szerintem ez örök dilemma (a fürdőszobai csappal együtt).

2021. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Igen, én magasabbat fogok csináltatni. 160 centi vagyok és nekem is 93 centi körül kényelmes a pult.

A szabvány 87 cm.

2021. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért van kicsit alacsonyabban, mert amikor dolgozol a pulton vagy mosogatsz, valamennyire úgyis előre kell hajolni.
2021. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tepfal ***** válasza:
100%
Méret kérdése, nekem pl. magas a szabvány méret is :D Viszont az alacsonyabb még mindig jobb, mert a pulton nem tudsz dolgozni, ha nem éred fel rendesen, az ellenkezője maximum kényelmetlen. Ha nálatok senki nem alacsony, nyugodtan rakasd majd magasabbra.
2021. máj. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
162 centi vagyok és a szabvány pult nekem is alacsony, igazából kajakészítésnél is görnyedni kell. Viszont nem kötöttem még össze azzal, hogy ha nem így lenne, akkor esetleg nagyobb lábasba nem látna bele az ember a tűzhelyen.
2021. máj. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
165 cm magas vagyok, úgyhogy nem vagyok túl magas :D
2021. máj. 7. 00:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!