Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy mérjem meg a házunk...

Hogy mérjem meg a házunk magasságát?

Figyelt kérdés
Nincs meg a tervrajz. Elkezdtem modellezni a házunkat, a belseje már kész van, de a ház magassága nélkül nem tudom a tetőt megcsinálni. Milyen ötleteitek van erre? Nem kell, hogy milliméterre pontos legyen, néhány centi hiba belefér.

2021. ápr. 24. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen ház?
2021. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Aránypárral: egy 2 m-es rudat beleszúrsz a földbe a ház mellett, megjelölöd, hogy van az árnyéka vége, meg a ház árnyéka is, az árnyékok hosszából meg a rúd méretéböl ki tudod aránypárral számolni.
2021. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszadónak családi ház.


Második válaszadónak: Ez egy jó ötlet. A legpontosabb mérést akkor tudom csinálni, amikor a leghosszabb az árnyéka? Köszönöm!


Ha valakinek van még egyéb ötlete, szívesen meghallgatom.

2021. ápr. 24. 18:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Én még gondoltam arra is, hogy zöld lézert ráirányítom a ház tetejére, lemérem a lézer távolságát a faltól és, hogy milyen szögben áll a vízszintestől a lézer. Ebből a szögből meg, a távolságból a magasság=szög melletti befogó(a lézer távolsága a faltól)/cosΑ képlettel kiszámolom a magasságot.
2021. ápr. 24. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki telefonra a Smart tools-t.

[link]

2021. ápr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5/5 Köszönöm, letöltöttem. Nem tudom, hogy mennyire pontosan mérte meg, holnap, ha világos lesz megpróbálom még egyszer. Néztem, hogy meg kell adni a telefon magasságát. Rárakom állványra a mobilt, aminek pontosan tudom a magasságát és akkor lehet, hogy jó lesz.
2021. ápr. 24. 20:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lemérsz a házon egy lemérhető adatot (vagy kettőt, az ellenőrzés kedvéért) Ez lehet szélesség, hosszúság, egy ablak mérete, lábazat magassága, akármi, jelöljük x-szel. De igazából minél kisebb léptékű, annál jobb, mert annál kevésbé fog torzulni később a fotón.


Aztán csinálsz a házról egy fotót, lehetőleg szemből, és a fotón leméred a méreteket. Ahogy a fotón, a fotó léptékén belül aránylik az x adat a magassághoz, úgy fog aránylani a valódi méretű x adat a valódi magassághoz.


A másik lehetőség, ha szabályos egyenlő oldalú háromszöget bezáró sátortetőd van, hogy megméred a házfal hosszát, és ebből kiszámítod a tető magasságát.

2021. ápr. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Belül a gerinctől mérőszalaggal esetleg?
2021. ápr. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.


Sajnos belül nem tudom megmérni, mert ahhoz fel kellene menni a padlásra, oda meg most nem lehet.


Végül az 6. és 7. válasz alapján a következőt csináltam. Végeztem méréseket a telefonos alkalmazással. megmértem a háztető magasságát, meg azt a magasságot, ahonnan a tető indul (az eresznél, remélem érthetően írom). Csináltam fényképeket, de a ház magasságát nem tudtam lemérni így mert ahhoz a szomszéd telkéről kellett volna a képet csinálnom. Az eresz magasságát kiszámoltam a fényképről 2 adatot felhasználva, a kettőt átlagoltam és összehasonlítottam a telefonos applikációval mért adattal. 5,4 m volt az appal mért, a kép alapján meg 539,355 cm (532,87cm +545,87 cm/2) jött ki. Így elfogadtam az app által mért házmagasságát 8,2 m-nek. Ugyanezt csináltam a műhely magasságával is, ott lejt a tető, tehát ott is két adatot kellett mérnem. Itt már nagyobb eltérések is voltak. Az egyik magasság az appal mérve 4,4-4,5 m értéket mért, a fotó alapján meg kijött három adattal 4,77 m jött ki kb. A másik magasság meg appal 3,5-3,6 m, kép alapján számolva meg 4,21 m lett.

A rendelkezésemre álló eszközökből a tanácsokat felhasználva ennyit tudtam csinálni.

Mégyegyszer köszönöm a válaszokat.

2021. ápr. 26. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!