Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Feltöltőkártyás villanyóra...

Feltöltőkártyás villanyóra cseréje "rendes" órára?

Figyelt kérdés
Vettem egy lakást, amiben feltöltős az óra, mert tartozásuk volt. Én birtokbavételnél ugye bemegyek velük az EON-hoz. Azonnal kérhetem az óra cseréjét?? Ennek van költsége?
2021. febr. 15. 16:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve az is érdekel, hogy kérhetem a felülvizsgálatot? Azt hiszem valamit mutyiztak az árammal annak idején, így le szeretném ellenőriztetni, hogy nincs-e rákötve valami, ami nem az enyém.
2021. febr. 15. 16:23
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem leszek népszerű...

Én nem cseréltetném vissza!

Úgy 12~13 éve "volt egy élethelyzet" én magam kértem a feltöltős órát.Ugyanolyan életvitel mellett látványosan kevesebb lett az elhasznált kwh-m. Szerintem...mondom szerintem a kártyás kevesebbet mér,mint a normál óra(és ezt már másoktól is hallottam)

Amíg csak lehet,nekem marad ez. Nem olyan nagy cikk feltölteni,(mondjuk azóta én már rég "egyenesbe jöttem).

2021. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen, viszont én szeretnék éjszakai, illetve H-tarifát is, és nem szeretném ha azon múlna az áram, volt volt-e időm rohangálni utána. Nekem megfelel az előfizetés, nem szeretnék egy pillanattal sem több gondot fordítani rá, mint eddig.
2021. febr. 15. 21:35
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze emellett meg tudom érteni amit írtál, de nálam minden elektromos - bojler, sütő, indukciós főzőlap, klíma, stb, egyszerűen semmiképp nem szeretnék feltöltőkártyás órát.
2021. febr. 15. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztos hogy vissza lehet cserélni, de új óraszekrény is kell majd, regisztrált villanyszerelővel, kb 200 pénzre számíts.
2021. febr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszi! A lényeg, hogy nem milliós nagyságban lesz, remélem.
2021. febr. 18. 11:55
 7/9 anonim válasza:
Szerintem is olcsóbb a feltöltős, ott a tényleges fogyasztásod fizeted, a csekkes verziónál meg a csekk kiküldésének a díját is felszámolják meg gondolom valami alapdíjat is. Egy ilyen óra feltöltése még lehet hogy hamarabb megvan mint postán sorba állni és befizetni az áram számlát.
2021. okt. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TiKo2 válasza:

Feltételezem már nem aktuális a kérdés, de leírnám az én tapasztalatomat. Ez év júniusában vásároltunk egy kertes házat, ami a feltöltős villanyórával volt ellátva. El nem lehet mondani mennyire idegenkedtem ettől a megoldástól (milyen már, FELTÖLTŐS), addig nem is nagyon hallottam róla, nem tudtam milyen. Párom mondta, neki nagyon sok ismerősének ilyen van és nagyon szeretik.

Amikor az órát átírattuk megkérdeztem, hogy milyen összeggel jár ennek a cseréje egy hagyományos mérőórára. Az ügyintéző elmondása szerint átírásnál ingyenesen cserélik, viszont ha később szeretném a hagyományos órára cserélni, akkor 10-20 ezer Forint anyagi vonzata lesz. Gondoltam nem egy nagy összeg, kipróbáljuk ezt a feltöltős cuccot és ha nem jön be akkor jön a hagyományos. Így 5 hónap eltelte után azt kell mondjam, hogy semmi pénzért nem cserélném le, max majd a "H" tarifás óra miatt. Véleményem szerint nagyon jó! Egyszerűen nyomon tudod követni a fogyasztásod (akár még be is tudod osztani), nincs egyéb ilyen-olyan költség, év végi összesítő horror számla, amit feltöltesz elhasználod, ennyi. Feltöltését szinte bármelyik dohányboltban, kisebb boltban megteheted, de én az elmúlt időben az e-on oldalán keresztül bankkártyás fizetéssel oldom meg (kb. 5 perces művelet, de akkor már a kódot is bepötyögtem a gépbe).

2021. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, elhiszem, hogy megvan az előnye. De mi pl. átalányt fizetünk, mert télen jóval nagyobb a fogyasztásunk, így kényelmesebb.


Végül nem a mi óránk volt a feltöltős, hanem a szomszédé, rendes órát kaptunk a lakással. :)

2021. nov. 2. 13:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!