Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a házam mezsgyébe épült,...

Ha a házam mezsgyébe épült, mihez van jogom?

Figyelt kérdés
Köteles beengedni a szomszédom, ha javítgatni akarok? Elkeríthetem ott valamilyen távolságban, hogy biztosan ne támasszon neki semmit? Mit tehetek arra a falra(pl. üvegtégla, légkondi, szagelszívó kivezető csöve)?

2021. jan. 28. 21:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

A házad csak a telkeden épülhet. Ha olyan az adottság, akkor a két ház közötti közlekedést köteles vagy biztosítani. Ha javítani akar, akkor köteles beengedni olyan feltételek között, hogy magad után mindent feltakarítasz és nem rongálsz semmit.

Egyezz meg vele, hogy hadd építs be üvegtéglát, mivel azon sem ő nem lát be, sem te nem látsz ki. A légkondi, ami ott csöpögne neki, vagy a szagelszívó, ami zúg, már nem biztos, hogy játszik.

Alapelvem, hogy a szomszédokkal jóban kell lenni, leülni, megbeszélni,

engedélyt, hozzájárulást kérni. Jobb a békesség.

2021. jan. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A ház eleve a telekhatáron van, amit örököltem, most ezt bővíteném. Tehát eleve a fal a 'kerítés' A szomszédban albérlők laknak, akik gondolom csak a házat bérlik, váltakoznak, ezért gondolom, nen zavarná őket, a tulajdinos meg valahol külfölfön van, így őt sem érdekli, mi történik. Akérdés az, hogy ha felrakatom oda a légkondi külső egységét mondjuk, akkor ha javíttatni akarom, be kell hogy engedjenek? Végülis a saját házam fala... Meg hát nyilván újra is szigeteltetném és azt nem akarnám, hogy tönkretegyék
2021. jan. 28. 21:30
 3/16 A kérdező kommentje:

A ház tulajdonosa azt mondta, hogy azt rakok oda, amit akarok, erről van írásos bizonyítékom. Akérdés az, hogy így mennyi az a terület, amihez így jogom van? Van-eegyáltalán ilyen? Meg tudom e pl azzal szívni, ha egy esetleges új bérlő csak úgy nem enged be?

Mert akkor nyilván máshova rakom

2021. jan. 28. 21:51
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképp meg kell beszélni a szomszéddal. Javítás, karbantartás miatt be kell engedjen olyankor, mikor ő is otthon van. Kivéve, ha olyan jóban vagy vele, hogy akkor is beenged, ha ő nincs otthon. De azt is előre meg kell beszélni. A házfaladat a szomszéd portáján nem kerítheted el.
2021. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát ez nem olyan jó hír sajnos. A mostani bérlői pl a kukát tartják a fal mellett, meg ezt-azt neki támasztanak, ezt nyilván nem szeretném az új falnál. Mondjuk a kukát se szagolnám -ott lesz a nappali-konyha, így a szomszéd felőli falon lesznek a szellőző kisablakok, amik alkalom adtán a szellőzés miatt ki lesznek nyitva, így ott semmi keresnivalója nincs a kukának, ezért is keríteném le mondjuk 1-2 m távolságban, ne kelljen velük balhézni
2021. jan. 28. 22:08
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
4 vagyok. Nem kerítheted le, de viszont ő sem támaszthatja a falhoz a dolgokat. Sőt, nemtom milyen távolságra még növényt sem ültethet a szomszéd. Hogy milyen távolságot kell hagyni a faltól, annak utána kéne nézni, mert így hirtelen nem tudom.
2021. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

No most a határra közvetlenül nem szoktak építkezni ilyen esetben az eresz alatti rész még a tiéd szóval a faltól kb 20cm az volt a szokás faluhelyen.

Beengedni köteles de nem nagyon ertem hova akarnál te falat építeni mikor az mar a szomszéd telke.

A legkondival lehetnek bajok.

Elvileg a házad után 20-30 cm az eresz alatt a tiéd ahoz van jogod de ott nem tudsz semmit csinálni max szigetelni.

2021. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát úgy van, hogy ahogy a két telek van egymás mellett, a kerítés vonalában van a ház. Tehét igazából van kb 5m kerítés, majd házfal, majd ismét kerítés. Én úgy gondoltam, mivel oldalra nem tudok bővíteni, megyek tovább a kerítés mentén. A tető még kb +40centi, ha az ez alatti rész így még hozzám kerül ezzel, akkor oda pont férne legalább egy drótkerítés, de ott van nekik egy kerti tároló az "útban". Kisebb városról beszélünk amúgy, főutca. Építési engedélyt már megkaptam rá, az a bibi, hogy így a 2 ház között egy jó 10m marad csak el
2021. jan. 28. 23:55
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Kerítést tuti nem húzhatsz a másik telkére, azt meg lehet beszélni, hogy kukát, egyebet ne oda támasszanak.


Én hosszú távú megoldásként megvenném azt a fél-egyméteres sávot a tulajtól, és az egész kerítést tolnám odébb annyival, megszűntetve a kerítés-házfal-kerítés dolgot. Az lenne a legtisztább.

2021. jan. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A 9 es nem érti. Ha jól értettem a hazfal a határ a kerítés pedig a ház után és előtt is szintén a határon. A tető alatti eresz részre a csepegés alá egyáltalán nem szokás kerítést húzni. Te valami városi telepes lehetsz aki nagyon nem tudja hogy mennek falun a dolgok.


Szóval húznál egy kerítést a hazfal es az eresz alatti rész között a kerítés 40 cm re lenne a háztól annak mi ertelme?

Es ha ott van nekik a kerti tároló akkor biztosan nem fogják miattad lebontani neked nem lesz jó szomszédi viszonyod azt már most látom elég provokatívan írsz erről 40 cm a tiéd a ház után aztán máris kerítenéd előbb méresd ki, hogy hol a határ pontosan.

De akkor sem epithetsz oda kerítést.

2021. jan. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!