Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen akkumulátoros rendszer...

Milyen akkumulátoros rendszer építhető ki napelemhez?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy itt Magyarországon milyen márkák vannak jelen, de egy Tesla Powerwallhoz hasonló energiatárolási megoldást keresek. A napelem még csak tervezés alatt van, de egy 7 fős háztartás ellátására kell, számításaink alapján nagyságrendileg egy 9-10 kwp-s rendszerre van szükségünk. Mivel fontosnak tartom a zöld energiát, így elgondolkodtam egy akkumulátoros kiegészítésben is (hibrid napelemnek hívják ha jól tudom), hogy éjjel vagy felhős időben is a saját magunk által termelt árat tudjuk használni (nem mellesleg áramszünet esetén se lenne probléma). Napi átlagfogyasztás egész éves időtartamú mérés esetén 30 kWh (ha csak a fűtési szezonon kívüli időt nézzük, akkor 20 kWh), ebből nagyjából éjszaka 1-3 kWh megy el. A tél meg miegyéb miatt egy kb 6-10 kWh-s akku telepítésére gondoltam. Vannak készen kapható ilyen akkuk és inverter párosok, vagy az egész rendszert egyedileg kell megterveztetni?

2021. jan. 24. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%

Arra befizetek, ha te az aksijaidról kifűtöd télen a házadat.

:)

2021. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem csak viccelt a kérdező.
2021. jan. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Ezzel foglalkozó cég, tudja hozzáadni az invertert. Gondolom akkut is vagy megveszed külön. De akkor ez szigetüzem lesz, a külső hálózattal nem hozhatod össze.

Az oda-vissza fogyasztásméréshez pedig nincs akku.

2021. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Most ezen mi nem érthető? Kiegészítésképpen egy akkut szeretnék betenni, de nyilván hálózatra kötve marad a dolog, nem teljes szigetüzem. Nyilván nem fog fedezni mindent az akku+napelem, kell hozzá a hálózat is. Lásd Tesla Powerwall-al kiegészített rendszerek.

Csak mellékesen megjegyzem, hogy most is este 8 és reggel 6 között nem mennek a klímák.

2021. jan. 24. 17:35
 5/14 A kérdező kommentje:
3-mas: köszi a választ. Ezek szerint itthon ilyen rendszer, ami a hálózatot és az akkut is kezeli együtt, nem kapható?
2021. jan. 24. 17:36
 6/14 A kérdező kommentje:

Ilyesmi rendszer pl: [link]

[link]

2021. jan. 24. 17:40
 7/14 anonim ***** válasza:

A 3-as nem ért hozzá,

de hajrá!

2021. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én most már teljesen össze vagyok keveredve.

Innentől ha lehet, csak olyan szóljon hozzá a kérdésemhez, aki elősegít és használható valós információval rendelkezik a kérdésemmel kapcsolatban.

2021. jan. 24. 17:56
 9/14 anonim ***** válasza:

Az akkuk nagyon drágák. Sziget üzemnél nem használnak nagy teljesítményű eszközöket.

Ha ilyen extra megoldások és teljesítmények kellenek, miért nem hívsz fel ezzel foglalkozó céget. Ők a hazai termékekkel, lehetőségekkel, szabályozássak képbe vannak.

De minél jobban bonyolítasz valamit, annál több a hiba, és ezek 100ezres téma fölöttiek javításügyileg. Ha kifut a rendszer, az újjal, kérdés a kompatibilitás.

2021. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Létezik ilyen rendszer, hibrid rendszer a neve. Normál üzemmódban úgy működik mint egy sima visszatáplálós rendszer, áramszünet esetén átvált szigetüzemre. Ami a lényeg ebben a rendszerben, hogy tud olyan üzemmódot amit párhozamos visszatáplálásnak hívnak. Ilyenkor arra törekszik a rendszer, hogy "megállítsa" az órát. Vagyis figyeli az áram irányát az óránál, és ha túltermelés lenne (visszatáplálás) akkor az akkuba tölt, ha vételezés történne, akkor az akkuból pótol annyit hogy "álljon" az óra. Persze ez addig működik amíg az akkuban van energia. Jellemzően kétfajta ilyen rendszer létezik, egy kisebb amiben az aksi 2-3 kWh-ás, és a fogyasztási-visszatáplálási csúcsokat hivatott kisimítani. A nagyobb az egy moduláris rendszer,tetszőlegesen bővíthető minden téren, még annál is többet tud amit a legmerészebb álmaidban sem gondolnál. Ebből csináltam olyan rendszert, hogy ha most megszűnne valamilyen oknál fogva az elektromos hálózat, a tulaj kb 30 évig észre sem venné hogy van valami probléma.
2021. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!