Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mindenki ki szokta diszíteni...

Mindenki ki szokta diszíteni a lakást Advent első vasárnapján, vagy csak én csinálok ilyet? A környékünkön még senki nem rakott ki semmit.

Figyelt kérdés
2008. nov. 30. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyéni. Mi is feldíszítettük tegnap az egész lakást, meg sok más ismerősöm is, mások meg egyáltalán nem foglalkoznak ilyesmivel. Van, aki még karácsonykor is csak fát állít, meg legfeljebb egy díszgyertyát tesz a vacsoraasztalra.
2008. nov. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem Advent elso vasarnapjan egyeduli dolog az adventi koszoru es az elso meggyujtott gyertya.Minden egyeb felesleges.TEHAT NEM MAGYAR SZOKAS.Karcsony estejen pedig a karacsonyfa es a gyerek kedveertaz ablakba tett plussz fenyek .En amikor egy kidiszitett lakast vagy hazat latok csak az jut eszembe hogy azt nem sajat maguknak csinaltak hanem hogy a szomszedok es jarokelok lassak.
2008. nov. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is elkezdem díszíteni a lakást adventkor,de nem nagy fényözönt,kínai giccset,hanem előszedem a gyertyákat,mécseseketa koszorút,az ajtót,ablakot díszítem.Előrébb hozom a karácsonyi hangulatot.Nekem ez fontos,sőt már az ajándékok is megvannak.A férjem azt szokta ilyenkor mondani,hogy olyan vagyok,mint egy nagymama:))Rengeteget készülök,de ez nekünk így jó.
2008. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Szia! Én mindig Advent első vasárnapján kezdem el díszíteni a lakást, de ez egyénenként változó. Én tegnap megpucoltam és feldíszítettem két ablakot és a bejárati ajtót. Még csak ennyit sikerült de még közel sem vagyok kész.
2008. dec. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék, hogy aki azért veti meg a lakásdíszítést, mert nem magyar szokás, az vajon a krumplit vagy a paradicsomot megeszi-e? Mindkettő Amerikából származik.

Engem mellesleg hidegen hagy, mi milyen eredetű, ha tetszik, és jól érzem magam tőle. Márpedig szeretem a feldíszített lakás hangulatát. Nem másoknak kérkedek vele, hiszen még az ablakban világító fények sem látszódnak a redőny miatt, csak idebentről. Abban meg egyáltalán nem vagyok biztos, hogy nem volt-e az adventi díszítés a szocializmus előtti korszakokban Magyarországon is divat. "Drága" pártvezéreink sokmindenről leszoktatták a népet, amit a népnevelés szempontjából zavarónak éreztek. Márpedig az advent, mivel vallásos eredete van, nem tartozott a "felkapott" időszakok közé.

2008. dec. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam díszíteni a lakást és egy kicsit a házat is az udvar felől. Igaz, sokszor nem vagyok készen az első vasárnapra, de fokozatosan felkerülnek a díszek. De egyébként nem csak karácsonyra, hanem húsvétra is díszítek, illetve a bejárati ajtón mindig van valami aktuális ajtódísz. Én így érzem jól magam, ha Te is, akkor díszítsél csak, ha másért nem, a saját boldogságodért.
2008. dec. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ünnepek előtti lakásdíszítés szerintem egyénileg meghatározó.Az ünnepi hangulat velejárója.Ízlés határán belül mindenképpen tetszetős,és hangulatos.Csak azért nem szabadna semmit sem csinálni,mert mások is csinálják.62-éves vagyok,kicsit vissza fogottabban díszítek,de kellemes ünnepi hangulatot varázsolok.Látom sok helyen,akik szerintem túlzásba viszik,és igenis másoknak mutogatják.Pl.falun jártam,úgy kivoltak már advent előtt díszítve,fényáradatban egyes házak,hogy azok már igazán túlzásba vitték.Úgy gondolom azok valóban a külvilágnak díszítenek.
2008. dec. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem azert irtam amit irtam hogy vitatkozzak valakivel,a velemenyemet irtam meg.Nem vagyok maradi,csak szerenyebb mint mas,nem szeretem a tulzott cicomazast.Amit diszitak ,magamnak csinalom,mert ami kivulrol latszik az tuti hogy "bemutato",aki advent elso vasarnapjan diszit azt jelenti hogy kesz van a takaritassal is,en meg messzirol sem vagyok meg,addig pedig nem diszitek semmit.
2008. dec. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem nem feltétlen kell Advent első vasásnapjára díszíteni.December 5-én kiteszem a mikulást, had másszon a falon.Szolidan díszítek, a magam kedvére, amikor időm van,és kész az ünnepi nagytakarítás. De ezüstvasárnapra minden dísz fenn van.Giccsesnek,és költségesnek tartom a tulzott fényáradatot.
2008. dec. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!