Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Állandóan eldugul a szennyvíz...

Állandóan eldugul a szennyvíz csatornánk főcsatornába vezető szakasza ami közterületen van, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

2 éve tart ez a herce hurca,


Perce pontosan 2 hete voltak kint a szennyvízesek, mert a mi aknánkba tele volt a szennyvíz.



Egyértelműen nem a házból kivezető csővünk volt eldugulva, hanem az aknánkból kivezető szennyvíz cső ami nem a mi tulajdonunk. Na most a szippantosok jól benyomták könnyedén a csővet, ami annyit takarhat, hogy nem nálunk volt a dugulás, hanem egyértelműen közterületen valahol. Mégis azt találták ki, hogy nálunk. Mindenesetre a szennyvíz elfolyt. Leszögezem, hogy soha nem dobunk olyan dolgokat bele (olaj, szemét, rongy) stb. Ami a dugulást okozhat. 2 hét után újra tele van mert újra bent áll a víz az aknánkba, ami már a wc-n keresztül fel is jöt volna, ha nem vettem volna vissza csapó szelepet. Közterületen van egy akna, annak a fedelét nem lehet felnyitni, mert az be van rohadva, meg a traktor is rendszeresen rá ment. Na valószínű ott van a dugulás. Ha ott dugulás van, mi hozzánk jön át a szennylé (ez gyűjtő akna, minden háztartási szennylé ott folyik át. Senki sem tapasztalja ezt a problémát, egyedül mi, mert nekünk alacsony fekvésű. 2 hetente kell hívni szakembert, aki elhárítsa a dugulást. Majd 2 hét múlva újra kezdődik. Már beleuntam, vettem egy vissza csapó szelepet ami meggátolja hogy a fekália betörjön a lakásba. Mitől dugulhat el? Lehet hogy valakik bele dobnak valamit rendszeresen távolról?



Egyértelmű hogy a közterületen van a dugulás, nem mi nálunk. Ennek ellenére állandóan 2 hetente ki kell hívni a szakembereket, akik elhárítsák a problémát. Nekem nincs ezzel gondom, csak általába az a 3 brigát (ugyanaz) szokott ki jönni (és) már picit sugdoloznak meg minden, hogy biztos szándékosan okozok dugulást, vagy valamelyik családtagom. Lehet hogy valamelyik házból bele dobnak valamit (például a szomszéd) mert a kivezető közterületi csőre (nem aknára) csőre ami


a főúton van, miénkre van rákötve. Ez már két éve tart, azóta amióta a szomszédunk lánya újra itt lakik. És lehet hogy ő húz le valamit a wc-n. Mit lehet tenni? 2 éve állandóan ki kell hívni a szippantos kocsit. Elegem van már. Már rengetegszer jeleztem a problémát, de két hetente ugyanez a gond.



Mit lehet tenni?



2020. nov. 26. 02:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
2-4-6-os válaszoló voltam, '96 óta vagyok a szennyvíztechnológiában, többek között a házi bekötésekhez is én megyek ki először ha jelentik és döntöm el, hogy mit kell csinálni, jó, hogy van itt aki jobban ért hozzá ezért lepontozott.
2020. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Na annyi történt, hogy kint voltak a vízművesek akik elhárították (nagy) nehezen a dugulást.


Kaptam egy telefonszámot amit majd felkell hívni, és kérhetem a kamerás cső vizsgálatot. Hát kiváncsi leszek mi lehet vele, mert visszatérő probléma. Ezért is javasolták a cső kamerás vizsgálatot.

2020. nov. 28. 19:31
 13/13 anonim válasza:
82%
Szuper! Várjuk majd a fejleményeket....
2020. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!