Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szobám ajtaján egy nagyon...

A szobám ajtaján egy nagyon régi zár van, sajnos a kulcs sincs meg hozzá, de szeretném zárni. Zárcsere vagy egyéb zár nélkül meg tudom ezt oldani valahogy? (elnézést hogy ide írtam ezt csak szerettem volna egy gyakran olvasott kategóriába írni)

Figyelt kérdés

2020. okt. 28. 02:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Belülről igen, riglivel, tolózárral.
2020. okt. 28. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 eszembejutott nekem is, viszont így valószínűleg engem is kizárnának ha más bent van és én meg nem, ezt szeretném elkerülni.
2020. okt. 28. 03:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen emberekkel laksz te együtt, hogy a saját szobádból kizárnak? Ha csak belül van zár egyébként is be tudnak menni, ha nem vagy ott..
2020. okt. 28. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 Sajnos ilyenekkel, egyelőre nem tudok elmenni viszont tenni akarok valamit mert ez nem állapot. De egyébként igen, ha csak belül lenne zár és nem lennék ott, akkor is be tudnának menni mint ahogy tudnak most is mert semmi zár nincs, pont ezért nem jó ha csak belül lenne egy tolózár, hanem azt kellene megoldjam hogy az ajtóban meglévő zárat valahogyan zárni tudjam és csak én tudjam nyitni is.
2020. okt. 28. 03:52
 5/11 anonim válasza:
77%
Nekem is ilyen volt, kipucoltam belőle a festéket (mert le lett festve), aztán egy másik ajtó kulcsa nyitotta is. Az öreg ajtókat majdnem ugyanaz a kulcs nyitja
2020. okt. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 ez nem rossz, majd kipróbálom, köszi. Ha van még ötlet szívesen várom
2020. okt. 28. 04:34
 7/11 anonim válasza:

[link]

Nekünk volt ilyen ékünk, ha jól benyomod az ajtó alá, alig lehet majd kinyitni. De attól is függ hogy miből van a padló.

2020. okt. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Esetleg ha számozott kulcs, a kulcslyuk minta alapján kapsz kulcsot hozzá. Belső ajtókon ilyen volt régen, és sokszor ma is.

[link]

Gyurmával veszel mintát és kulcsosnál kapsz hozzá kulcsot

2020. okt. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Belülről rigli, kívülről ha elmész, lakatpánt és lakat.
2020. okt. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiszereled a zárat, akkor zárat, lakatot áruló üzletben bizonyára tudnak hozzá kulcsot találni. Vagy, ha átnézel rajta, akkor viszonylag pontosan le tudod rajzolni a kulcs zászló profilját és a "Lakatos, szerelő munkák" c. antikvár könyvben megtalálhatod az adott profil számozását, aminek megfelelő kulcsot tudsz venni szaküzletben. Persze, ha ügyes vagy, akkor egy meghajlított, vastagabb drótból készült (esetleg elkalapált) álkulccsal is tudod zárni/nyitni.
2020. okt. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!