Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Törtek már be hozzátok? Ha...

Törtek már be hozzátok? Ha igen, mit vittek el? Hogyan, dolgoztátok fel a történteket? Változtattatok-e valamit, a lakás biztonságát tekintve?

Figyelt kérdés

Hogyan dolgoztátok fel a betörést? Megkerült-e valami? Kiderült-e az elkövető személye? Ha igen, milyen büntetést kapott? Ha volt lakásbiztosításotok, akkor térített-e? Mindent megtérített? Ez hogyan zajlott?

Az eset után változtattatok-e valamit a lakás körül? Pl.: kamerák, riasztó, új zárak, több zár stb.


Sok a kérdés tudom, mindenki arra válaszoljon, amire szeretne :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 2. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Hozzám még nem, szüleimhez sem. Ők is, én is panelben élünk. Az én lépcsőházamban kamerarendszer van, még a liftben is, illetve biztonsági ajtóm van.

A szüleimnek jelenleg biztonsági ajtaja van, régebben biztonsági zár, a biztonsági ajtók később jöttek be. Az egyik szomszédjukba egyszer betörtek, amikor még ott éltem, az ő ajtajuk nem volt ilyenekkel felszerelve, így nem volt nehéz dolguk a betörőknek, nem tudom, mit vittek el, de nyilván rosszul érintette őket, már az is, hogy betörtek hozzájuk és erre értek haza. Utána persze jobban odafigyeltek a lakás ajtó biztonságosságára ilyen szempontból is. A szüleim ajtajával meg sem próbálkoztak. Tőlük egyszer lábtörlőt loptak az ajtó elől, de akkor több lakás elől ellopták a lábtörlőt, amik sose kerültek elő, feltételezem, nem a lépcsőházat takarító személy tette arrébb, hogy fel tudjon mosni, de ezen jót nevettünk, hogy valaki még ilyet is képes lopni, nem nagy tétel. :-)

2020. szept. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Párom családjához igen, egyszer éjszaka bementek a bejáraton még évekkel ezelőtt. Pénzt, laptopot, fényképezőt, kamerát, hasonlókat vittek el (több évnyi családi fényképük, videójuk veszett oda nyomtalanul). Semmi nem került meg, az elkövető se. Nem térített senki semmit, azóta minden nyílászárón van egy kis kütyü náluk, ami hangosan visít ha kinyitják.
2020. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban, mikor még a szüleimmel laktam. Pár elektronikai cikket vittek el, egy notebookot, ilyesmi. Nem volt utána semmilyen változtatás, a megrongált zár lett kicserélve (amúgy se lett volna már mit ellopni), csak évekkel később, mikor már megint volt új gép stb. Semmi nem került meg. A helyi rendőrségnek volt tippje, hogy ki lehetett az, de alkalmas bizonyítékot nem találtak.
2020. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
A telepünkön időnként bepróbálkoznak az indiánok. Szerencsére eddig sikertelenül. Van kivonuló szolgálat és riasztó. Eddig csak kerítést kellett javítani (átvágták a drótot) és zárcsere volt (megrongálták, mire odaért az őr)
2020. szept. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Ja igen, kamera van, de azon csak annyi látszik hogy kapucniban rohangálnak a páviánok. Önmagában semmit nem ér.
2020. szept. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Kertes házban "betortek" a soha be nem zart pincebe, ott voltak a szerszamaim, lancfuresz, furogepek.

Semmit nem vittek el, csak folboritottak par dolgot. Ea mef a felesegen is otthon volt.

Nagyon gyanitom hogy a szomszed naplopo gyereke volt, mert nem csak nalam járt, de konkret bizonyitekom nem volt.

Felraktam egy olcso kamerat, de ugy hogy hallja az osszes kornyekbeli. Többet nem jart senki be.

2020. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
És még*
2020. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
85%
Most Debrecenben egy társasházban élek. (Félemelet) mikor még a szüleim laktak benne felmászott valaki az erkélyre, és lábnyomokat is hagyott, nem jött be a lakásba, mert a szekrényre felakasztott ruhára azt hitte ott áll valaki. Szüleim szereltettek ezután riasztót, és én is ugyanúgy használom.
2020. szept. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk 3x törtek be első 2 esetnél lett hívva rendőr tudták is ki volt de nemtudták lecsukni.


3.esetnél lerendeztem egyedül őket, kifizetettem velük a károkat amit okoztak, utána elengedtem őket, azóta senki nem próbálkozott, még a vasazósok is kerülnek.

2020. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!