Miért kemény a víz? Más országokban is ilyen rossz a vízminőség mint nálunk?
Figyelt kérdés
A 2 éves mosógépem fűtőszálán vastagon állt a vízkő, 10000 Ft-ba került. Régen is ilyen kemény volt a víz, vagy csak mostanában? Miért nem tesznek ellene központilag valamit? Nem lehetne ott kiküszöbölni ahonnan kapjuk a vizet? Olyan nagy horderejű probléma ez? Ha szennyvízből ivóvizet lehet csinálni, akkor erre még miért nem találtak ki valamit?2010. aug. 5. 11:24
11/17 anonim válasza:
"lehet, de citromsavat a ruhákhoz nem lehet adagolni"
Éppenseggel lehet öblítéshez használni azt is
12/17 anonim válasza:
12:42 de használtál vízlágyítót, benne van a mosószerben ;)
13:16 lehetni lehet, de egy 40%-os citromsav oldat, szépen tönkre vágja a ruháidat ;_)
13/17 anonim válasza:
"13:16 lehetni lehet, de egy 40%-os citromsav oldat, szépen tönkre vágja a ruháidat"
Egyszer mivel vegyész vónék a 40%-os citromsav legtöbb ruhát nem bánt, másodszor arról volt szó hogy egy direkt vízkőoldás ruha nélkül, akkor kell 24 óráig bennhagyni a savoldatot.
14/17 anonim válasza:
A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 13:18
jaja, benne van, ez igaz. külön nem használtunk semmi ilyesmit. :-)
15/17 anonim válasza:
Ez a mosógép-, vízkőügy, nekem is rejtély. Whirpool mosógépemet 90-ben vettük, azóta megy hibátlanul, sose tettem bele lágyítót, mondván, hogy velem ugyan nem fogják fizettetni a rengeteg utálatos reklámot!
16/17 A kérdező kommentje:
Nos és használok vízlágyítót, és ecetet is szoktam a mosógépbe rakni, mégis ez a bajom. A fürdőszobát is ecettel takarítom. Lehet hogy szükségünk van az oldott sókra is, de az tuti nem ennyire. Én ápolónő vagyok, és túl sok tragédiát látok ahhoz, hogy ez a sok okosság engem megnyugtasson...Nem csak a tartósító meg vegyszerek roncsolnak szét bennünket, abban biztos vagyok hogy az ivóvíz is hibás. Más pl. arab országokban pedig a fertőzések miatt nem ajánlják a vizet, nem a kemánysége miatt. Na mindegy, a közvéleménykutatásom azért eredményes volt.
2010. aug. 6. 07:58
17/17 anonim válasza:
A gépjárművek számának ugrásszerű növekedése miatti légszennyezettség miatt magasabb a vízkeménység, mint régen, elsősorban a sok széndioxid miatt, de a nitrogénoxid és a kéndioxid is növeli a csapadékvíz savasságát (szénsav, salétromossav, kénessav keletkezik). A semleges kémhatású víz ugyanis szinte nem is tudja oldani a talaj mészkő és gipsz tartalmát, viszont minél savasabb a víz, annál jobban. Minden édesvíz forrása a tengerek, vizek párolgásából származó páradesztillált víz (csapadék), ami annyira oldóképes, hogy nagy mennyiségben magába tudja oldani a légszennyező gázokat. Ez a talajon átszivárgó savas víz oldja ki a vízkeménységet okozó sókat, ma már többszörös mennyiségben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!