Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik függönyhöz sima...

Létezik függönyhöz sima állvány? Aminek mondjuk van két lába, amit egy rúd köt össze fent, és arra lehet függönyt akasztani.

Figyelt kérdés
A dobfelszerelésemet akarom függönyökkel körbe rakni, hogy a hangot minimálisan megfogja, illetve hogy ne kelljen egy csomót költeni akusztikai panelekre a visszhang miatt. Létezik ilyen állvány? Van ennek neve?
2020. júl. 28. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
És szerinted egy függöny mennyit fog a hangon?
2020. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Vannak ilyen ruhatárolók, mint amit leírtál.

De nem tudom mennyi értelme lenne így. :D

2020. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nyilván nem valami nagymama kötött lyukacsos függönyre gondoltam, hanem valami vastag, sűrű anyagú függönyre, akár több rétegben. A mélyfrekvenciákat annyira nem állítaná meg, de a magasakat eléggé megfogná szerintem. Amúgy meg nem hangszigetelés a cél, hanem az akusztikus panelek helyettesítése.
2020. júl. 28. 12:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az akusztikus panelek nem egy - akármilyen vastag - függöny kategória, hanem ennél jóval vastagabb és másmilyen anyagból vannak. A függönyöd semmit nem ér, sem hangszigetelésként, sem a panelek helyettesítésére sem.

Ami érne valamit, ha kögyapottal rakod körbe,legalább 10-15 cm-es vastagságban, és nem csak egy oldalról.

2020. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt az állványt valahogy rögzítened kell falhoz/padlóhoz. Ha komoly függönyt akarsz, annak súlya van. Amint elhúzod a függönyt, elmozdul a súlypont, és rögzítés nélkül az állvány eldől.
2020. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy valaki írta, kőgyapotból házilag is lehet akusztikus panelt készíteni kis kézügyességgel. Én nemrég gyártottam két különböző sorozatot, annyira nem nagy munka.
2020. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze, viszont rengeteg dobos, például Wyatt Stav dobja is függönyökkel van körül rakva mikor gyakorol, úgy, hogy kívül pedig nincsenek akusztikau panelek. Tehát a visszhang csökkentésére/megszűntetésére jó, mivel nem nagyon fognak a függönyön a hangok pattogni, főleg ha hullámos is valamennyire.
2020. júl. 28. 12:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Létezik hangszigetelő függöny, nálunk munkahelyen is ki lett próbálva ilyen, és működik, azt nem tudom, honnan rendelték.

Google ezt dobta ki például: [link]

2020. júl. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!