Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tablettás páramentesítőnél a...

Tablettás páramentesítőnél a tablettát mikor kell kicserélni?

Figyelt kérdés
Már a fele elfogyott, de még azért párátlanít? Mert ha már nem használna, az nagy pocsékolás lenne, még kb a fele meg van. Csak azért kérdezem mert nem tudom hogy használ-e, mivel ma mostunk, és a bejárati ajtónál az üveg kicsit párás maradt. Eddig nem volt, bár igaz múlt héten melegebb volt este a kinti levegő. Lehet az az oka?

2019. dec. 28. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén megmondva nem tudom mikor kell cserélni, mivel sosem használtam tablettás párátlanítót. Annyira keveset ér, hogy nem pazaroltam rá az időt, rögtön egy kompresszoros, rendes párátlanítót vettem, mert ez valóban párátlanít.
2019. dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem idáig használt, nem olyan rossz az, bár nincs sok pára a lakásban, inkább csak mosásnál, elég sok ruhát mosunk ki egyszerre és így több a pára is. De az a készülék hol kapható vagy mennyibe kerül?
2019. dec. 28. 23:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tablettás átverés.

Te egymagad naponta kb. 1 liter vizet párologtatsz légzéssel és bőrlégzéssel. És ha főzöl, főleg ha gázzal, akkor ezt még bőven megfejeled, aztán fürdesz, mosol, teregetsz, növényeid vannak, stb. A párátlanítód kiszed napi több liter vizet a légtérből?

Igen, az a jó magyarázat az ablak párájára, hogy ha nem túl hideg az ablak (mert nincs elég hideg kint), akkor nem csapódik le, ha hideg lesz kint, akkor meg igen. Az összefüggéseket meg tudod nézni egy harmatpont-táblázatban.

Vegyél egy olcsó hygrométert, legalább tudod, hány % a relatív páratartalom nálad.

Beírod a gugliba vagy az Árukeresőbe, hogy párátlanító. Kb. 50-60 E táján kezdődnek azok, amik tényleg sok párát kiszednek a levegőből.

2019. dec. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd teljesen elfogyni.

De amúgy adom az előző hozzászólásokat. 1200 ft körül van egy ilyen tabletta. Kb 1-2 hètig jó nálunk, 0,3-0,5 l vizet köt meg.

Van egy kompresszoros gèpünk. 40 ezer ft volt. Kb 50 ft-ot fogyaszt óránkènt ès ennyi idő alatt 0,5 liter vizet gyűjt össze. Tehát ez 50 ft-èrt teszi meg 1 óra alatt, amit a másik 1200-èrt 2 hèt alatt.

Persze a gèp kezdeti magas árának a megtèrülèsèt ki lehet számolni, de felesleges.


Amit a tabis párátlanító csinál, az kb napi 5 perc szellőztetèssel kiváltható. Nem èri meg, èn sem használom már, felesleges.

2019. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az 50 forint óránként erős túlzás. 37 forintos árammal számolva 1.3 kWh lenne, azaz 1300 W óránként. Egy átlagos párátlanító viszont megelégszik 300 W fogyasztással, ami 0.3 kWh, ez pedig 11 forint óránként.
2019. dec. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kálcium-klorid van benne amit lehet kapni 3000ft-ért 10kg-os kiszerelésben

[link]

2019. dec. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!