Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Menthetők a régi, raktárban...

Menthetők a régi, raktárban tárolt színes ceruzák?

Figyelt kérdés
Régi, de jó minőségű, márkás színes ceruzákat találtam anyukám raktárában. Sajnos több, mint 10 évig ott tárolta őket. Ugyan be voltak zárva nejlonzsákba, de a raktár nem fűtött, szellőzőnyílása állandóan nyitva van, így a levegő hőmérséklete és páratartalma mindig a kinti időjárásnak megfelelő. A ceruzák fene büdösek, erőteljes, szúrós szaguk van, nagymamám régi bútoraira emlékeztet. Nem tudom, hogy ez szú vagy penész - kívülről semmi nem látszik a rajtuk, teljesen épnek tűnnek. Sajnálnám őket kidobni. Menthetőek még valahogy? Hogyan közömbösíthető ez a förtelmes "raktárszag"?

#ceruza #régi #raktárszag
2019. nov. 23. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Probald meg kiszelloztetni oket valami melegebb helyen. Sajnos mar igy is jo esellyel megrohadtak, es a szag amit erzel, a korhado fa buze.
2019. nov. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. 2 napja a radiátoron vannak, egyelőre eredménytelen a dolog, de még adok nekik időt, hátha. Régi könyveknél ez a módszer bevált (raktárszag és cigiszag ellen is). Bár némelyiknek 2 hét is kellett, mire teljesen kiszellőzött, de már az első napok után jobb volt a helyzet. A ceruzáknál sajnos nem érzek változást. :( Azért elég elkeserítő, hogy kívülről hibátlanok, belül meg képesek korhadni...
2019. nov. 23. 08:23
 3/8 anonim válasza:
Én csak azt nem értem, hogy mihez kezdenél velük.
2019. nov. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kivul azert tunik hibatlannak, mert festett/lakkozott. A fa ettol meg belulrol rothad.
2019. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát mihez lehet kezdeni a színes ceruzákkal? :) Színeznék és rajzolnék velük! Kipróbáltam, teljesen jól fognak - csak épp büdösek. Boltban elég drága ez a márka, szóval csak akkor dobnám ki, ha végképp nem menthető. Azért köszi a válaszokat.
2019. nov. 23. 18:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt dolog, hogy korhadjanak tető alatt. Nekem vannak 40+ éves színes ceruzáim, és semmi bajuk. Némi doh lehet, ennyi.

Azt kipróbálhatod legalább 1 db-on, hogy mosószert hígítasz fel vízzel mondjuk 5x-ösére, belemártasz egy rongyot, és áttörlöd vele a ceruzát. Utána azonnal egy száraz ronggyal eltávolítod a nedvességet, nehogy beszívja. Aztán rá a meleg radiátorra 10 percre.

2019. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most, bő 1 hét radiátorozás után már érzek némi enyhülést - talán mégsem reménytelenek... 6-os, köszi a tippet, azt is ki fogom próbálni.
2019. dec. 2. 22:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Akit esetleg érdekel, egy kis helyzetjelentés: több hónap (kb. 3-4) intenzív radiátorkúra után a ceruzáknak immár semmi bajuk!!! :) Azóta is használom őket, szépen fognak, és szerencsére nem tért vissza a szaguk. :) :) :)
2020. aug. 14. 13:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!