Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cirkó fűtéssel kapcsolatban...

Cirkó fűtéssel kapcsolatban mik a tapasztalatok? Érdemes konvektoros fűtésről átállni?

Figyelt kérdés

2019. nov. 6. 14:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
37 éves vagyok, de gyerekkorom óta csak olyan házban, lakásban éltem, ahol gázkazános központi fűtés volt. Nem tudom ehhez képest egy konvektoros fűtés mennyiben más... A kazánnal teljesen elégedett vagyok. Kényelmes, egyenletes meleg van, szerintem a gázszámla is elfogadható.
2020. jan. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%

Szigetelni éri meg első körben.

A barátom már vagy 5 éve halogatja a cirkót, mert a szigetelés után (12 cm a falon, 20 cm a padláson) felé csökkent a gázszámla a 30 éves fég konvektorokkal.

A mika cirkó szerintem zsákutca.

A ház hőigényét kell csökkenteni. Kis hőt nem csak olcsóbban, de sokkal egyszerűbben is termelsz.

2020. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
36%
Konvektorosban laktam több évtizedig. Cca 2 évet cirkósban. Szívröl vizesedem, iszonyat beteg lettem, mert egyetlen helyiség sem volt hideg, a padlófűtés és elrendezés miatt, ( szoba radiator, köves helyiség padlófűtés), engem zavart hogy egyforma mindenhol a hőmérséklet, viszont helyileg a konvektor, ha fázol jobban, gyorsabban melegít, akármennyire veszed fel. Én csalódtam a cirkoban
2020. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha családi házban laksz, általában jobb a cirkó. Egyenletesebb a hőmérséklet, pláne minél több helységed van, pl nappali, szobák, lépcsőház rész, beépített terasz, előszoba stb.... Kis lakásban én is jobban szerettem a konvektort, abban éltem több mint 40 évet... Családi házban költözve a sok konvektort kiszedettem, MIKA parapettes gázkazánt rakattam, nem kellett hozzá engedély, drága kémény... Az egyik parapettes konvektor helyére be lehetett építeni, nem engedélyköteles, direkt 6kW a teljesitménye, ennél nagyobb már nem engedélyezett parapettesbe. Tömblakásokba is azért szokták rakni ha konvektort cserélnek, a FÉG helyére pont bemegy, nem kell engedély, van ahol nem engedélyeznék a turbo kazánok kivezetését. Radiátorok minden szobában termo szabályzó fejesek. Lassabban melegíti fel a lakást 'nulláról', mint egy konvektor, de a termosztáton úgy van beállítva, hogy ne engedje egy bizonyos hőfok alá hűlni a lakást (ha nem vagyunk otthon, lejjebb vesszük persze 20 fok alá). Egy ugyanakkora nagyobb lakást hosszú távon jobban megéri cirkóval fűteni, mint konvektorral. A konvektornál túl sok meleg megy a semmibe a parapetten/kéményen át, a kazánoknak jobb a hatásfoka. Azon kívül ami fontos: nagyobb, hidegebb helységekben egyenletesebb a hőérzet kazánnal, és a konvektor 'porosabb' érzés. Aki allergiás, a konvektornál szenved, sokszor égett por szag volt, nem lehetett rendesen megpucolni a konvektort. Amióta radiátorok vannak, nem tüsszög párom. A konvektorok mindig pattogtak felmelegedéskor-lehűléskor, ez sincs most már. A meleg vizet meg direkt HAJDU villanybojlerrel állitom elő, nem szeretem ha egy kazántól függ a meleg+melegvíz is. Nekem ez vált be. Másfél-két szobás lakótelepi lakásba viszont csak konvektort raknék.
2020. aug. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

"Az egyik parapettes konvektor helyére be lehetett építeni, nem engedélyköteles, direkt 6kW a teljesitménye, ennél nagyobb már nem engedélyezett parapettesbe."


Turbós (ma már csak ilyen van) kazán oldalfali kivezetéssel! Gyakorlatilag ugyan ez. Csak nem parapettnek, hanem csőnek hívják. Pár éve leég szigorú szabályai voltak, hogy hol és hogyan lehet oldalfali kivezetést létesíteni. Nálunk pl csak úgy engedélyezték, ha a tetősík fölé vezetjük. Elég hülyén néz ki ez a megoldás. Jön ki a falból az eresz alatt 40-50 centivel a cső. Kijön az ereszcsatorna széléig. Ott kap egy könyököt és felfelé van vezetve az eresz mellett a tető fölé kb 1 méterrel. Kb úgy néz ki, mint egy modern képzőművészeti alkotás. De a kéményseprők csak így vették át.

Pár éve mióta nincs kötelező kéményseprés, azt látom a környékünkön hogy boldog, boldogtalan lógatja ki a falon a csövet, olyan helyeken, ami pár éve az akkori GMBSZ szerint egyértelműen teljesen szabálytalan lenne.

2020. aug. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
63%

A cirkóhoz 2 dolog kell ugye, mint gáz s villany.

Ha egyik nincs, akkor fűtés sincs.

Aztán sokkal vacakabb karbantartani bár, aki pénzzel bírja, az tartassa.

A túlnyomás szelep, ha gebaszol, akkor meg csepegteti a vizet ki...

Idővel a keringtető mocit cserélni kell s egyebeket is ugye.


Konvektor meg kibír jó pár évet himihumi ráköltéssel, én ezt vontam le tanulságnak.A konvektor "hője" az valamelyest természetesebbnek véltem, mint a cirkóét s erőteljesebbnek.

Havi számlák esetén meg a konvektor volt a nyerő.

2020. szept. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Havi számlák esetén meg a konvektor volt a nyerő."

Ez az ami hihetetlen!

Vagy nem ugyanolyan az összehasonlítás alapja.

2020. dec. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Mikára váltottunk konvektorról és feleződött a gázszámla, minimális villanyfogyasztás-emelkedéssel. Plusz kellemesen meleg az egész lakás. A bewruházás persze nagyon sokba kerül, mert kellett gázterv is, sokkal konfortosabb a lakás.
2021. jan. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, 18-as válaszoló: megkérdezjete, hogy mennyi volt az összköltsége az átállásnak?
2021. jan. 27. 20:55
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Gázterv + MIKA + 4 db radiátor kiépítéssel és munkadíjjal egy 40 nm-es, egyszobás lakásra 1.100.000 Ft volt. A kazán a konyhai parapetbe került, a szobában, a konyhában, az előszobában és a fürdőben lett radiátor, falon belüli elvezetéssel.
2021. jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!