Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Reggel 20,7 fok van a lakásba...

Reggel 20,7 fok van a lakásba és az összes ablak párás miért?

Figyelt kérdés
2019. okt. 8. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Mert benn vagytok, lélegeztek és így párát termeltek.

Naponta többször alapos szellöztetéssel megoldható a probléma!

2019. okt. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Amit az 1-es írt és mert kint hidegebb van.
2019. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nálatok is párás az ablak reggelente?
2019. okt. 8. 09:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Valamelyik nyílászáró mellett (vagy máshol van hőhíd a falban) bejön a hideg. A bepárásodásnak nem lenne szabad előfordulnia, ha rendes a hőszigetelés. A mi ablakaink még dideregtető hidegben sem párásodnak be reggelre, de napközben sem (és lélegzünk is!).
2019. okt. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Túl magas a páratartalom a lakásban.

Pl. a lélegzésen kívül főztök, ruhát szárítotok, fürdés után a párát a lakásba engeditek, stb. Már 2000 Ft körül lehet venni páramérőt (hygrométert).

Az is lehet, hogy műanyag ablakod van, szellőző meg nincs beépítve. Ha már most, 20,7 foknál annyira párás az ablak, akkor télen igen szörnyű lesz a helyzet. Mindenképpen fokozni kell a szellőzést. A napi kétszeri szellőztetés nagyon kevés, ha a nyílászárók tökéletesen zárnak.

2019. okt. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Szellőzés hiánya miatt lehet. Én régi, földszinti tégla lakásban laktam, elég rémes állapotú fa (de dupla) ablakokkal. Konkrétan attól féltem, egyszer kiesnek az üvegek a keretből.. Ennek ellenére (vagy épp ezért) soha nem voltak párásak az üvegek, télen kb. 23 fokos fűtés mellett. Igaz, télen is sűrűn volt nyitogatva az ablak, mert ott dohányoztam és azt csukott ablaknál nem szeretem művelni.
2019. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szellőzés hiánya, vagy túl rossz az ablaküveg hőszigetelése.
2019. nov. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!