Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehetséges, hogy "nem szereti"...

Lehetséges, hogy "nem szereti" a LED az alternatív kapcsolást?

Figyelt kérdés

Kertes ház...a lépcsőfeljáróban eddig egy 120 centis neon volt. Meguntam,hogy főleg télen 2~4 mp is volt,mire villogva "felgyulladt".

Vettem egy ledet,amibe két szalag volt...14 hónapot bírt,meghalt.Gondoltam:kirakodó vásári,azért

Ezután egy normál foglalatot raktam fel,boltból egy 12w-s,2300ft-s Osram-t vettem bele,ami 3,5 hónapot "élt"!?


Blokja megvan,ugyan is ha jól tudom,5 év gari van rá...


Igen ám,DE...ezt két helyről alternatív kapcsolókkal lehet kapcsolni.

Lehetséges az,hogy a bemenetnél alternatívnál megyváltozik a + és a -,vagy "csak egymás után kifogtam 2 sz@rt?


2019. ápr. 8. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
A alapból LED 5V vagy 12v-os és polaritás függő. A LED-et megtápláló Tápegység 220V váltóból csinál neki 12V egyent ami egy irányú mindig. A 220V váltóáram a tápnak simán kapcsolható alternatív módon is ,ez nem befolyásolja a led élettartamát.Sajnos a tápegységek be tudnak krepálni és az a legvalószínűbb ok,de ennek semmi köze az alternatív kapcsolási módhoz. Valszeg kifogtál 2 sz@rt,.vidd vissza gariba.
2019. ápr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm!

Az elsőt,még érteném,(csongrád megyei)kirakodó vásárokban árulják a román cigók...


Na de egy Osram?

2019. ápr. 8. 20:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A led és a táp élettartamát több minden befolyásolja. sajnos vannak hálózati zavarok, felharmónikusok, amik erősen csökkentik az élettartamát, de egy-egy kiugró hálózati "tüske" is tönkrevághatja őket.

ha a következő leded is tönkre megy, válts másra.

nekem van több kínaim, amelyek több éve mennek.

2019. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Első jó nagy baromságot írt. A ledek nem 5 és nem 12 voltról mennek. Azt most hagyjuk, hogy nem feszültség-, hanem áramstabilizált táppal kell meghajtani, de egy led nyitófeszültsége színtől függöen 1,5 - 3 volt között van.


Hogy egy ledes fényforrásban ezekből hányat kötnek sorosan és/vagy párhuzamosan, az már gyártófüggő.


SZétszedtem egyszer egy első generációs osram CL-A60 ledes fényforrást, abban például annyi led volt sorbakötve a látszólag homogén ledkockában, hogy 70V egyenfeszültség felett kezdett kinyitni, de normál fénye 80 V körül lett.


Alternativ kapcsolással az lehet a baj, hogy egy csőben / egy kábelben megy egymás mellett az alternatív kapcsolás két vezetke, és az egyik mindig fázison van. Ha kellően hosszan mennek egymás mellett, akkor kapacitív úton is folyhat akkora áram (mikroamperekről van szó), ami szép lassan betölti a kis ledlámpa pufferkondiját, bizonyos feszültség fölött a táp elindula, de a kondi rögtön ki is sül. És ezt játssza a végtelenségig. A ledlámpáknál nem csak az élettartam, hanem a ki/bekapcsolások száma is meg van adva, ez olyan százezer körül szokott lenni. Ha egy percenként egyszer indul el a táp, három hónap alatt bőven összejön ennyi.

Ha ez az oka, akkor én bekötnék a lámpához legközelebbi kötődobozban a lámpával párhuzamosan egy 400V~ 100nF kondenzátort, kapacitív osztóként (a kábel méterenként 100 pF körüli, a külön vezetékek kapacitása ennek töredéke) működve sosem jutna a lámpára akkro feszültség, hogy a táp beinduljon.

Ha felkapcsolod, a kondi 31 kohm körüli kapacitív impedanciája nem okoz számottevő többletfogyasztást.

2019. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy nálunk is van egy alternatív kapcsolású led, de viszonylag rövid a távolság, 6-7 méter a két kapcsoló között. Évek óta Osram led van benne, semmi baja.
2019. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lemértem... az egyik kapcsolótól 2,5,a másiktól 3,5 m-re van a fényforrás bekötési pontja,tehát ez sem nagy táv. A vezeték: 3x1.5-s MT.
2019. ápr. 8. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Neked sima edison menetes lámpád van. Az izzólámpa ment ott ezer évig, a ledek meg kipurcannak.


2 kapcsolód van, 1 lámpád, ugye?


Na felkapcsoláskor középen kéne fázisnak lennie, a meneten nullának. Lekapcsoláskor a fázis eltűnik. Bárhogy kapcsolgatod a lámpát, ennek kell lennie.


Nálad 99%, hogy azt az elcseszett drótozást csinálták amikor a fázis ugrabugrál, és van olyan állapot amikor a menet és a közepe is fázist kap. Az izzólámpának mindegy volt, a ledeknek úgy néz ki, nem igazán. Persze "le van kapcsolva", valójában nem, csak mind a két érintekző azonos potenciálon van, tehát nincs potenciálkülönbség. és ezért nem világít. No arról nem is beszélve, hogy jól meg lehet szívni ha valaki véletelnül "lekapcsolt" lámpánál belenyúl.

2019. ápr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen drótozásnak kellene lennie.

A nullát a menetre kell kötni, a fázis meg a kapcsolókon kering, végül a tüskén megy a lámpába.

[link]

2019. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!