Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik a legjobb márka a...

Melyik a legjobb márka a mérőszalagok között?

Figyelt kérdés

Először is az érdekelne, melyik gyártja a legpontosabb mérőszalagot?

Az tudom, hogy tolómérőből a Mitutoyo a legjobb. Na de mérőszalagból?

Vettem egy class I-eset, de ez is +-1,1mm a tűréspontossága 10 méteren. Talán 1-2 tized belefér, de 11 tized... (És akkor a class III-ról nem is beszélek, annak +- 4,8 mm a mérési pontossága 10 méteren, nem is értem, az mire jó/használható)

Tehát, melyik a legpontosabb?



2019. ápr. 3. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, hogy mire akarod használni, hogy nem felel meg neked? Ha picikét is értesz a méréstechnikához akkor számolj utána!
2019. ápr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de mit szeretnél mérni vele, ha nem felel meg a +-1,1 mm 10 méteren? Sola vagy MIB Messzeuge jó, de minden gyártó készít különböző tűréspontosságú mérőszalagokat.
2019. ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Te tényleg szőrözöl?10 méteren akkor vigyázz, mert a hőingadozás miatt már 10 celsius különbségnél ,lehet 2-3 mm is az eltérés.HA télen méred az már nyáron lehetséges ,hogy át busz 1 centivel is,mert már akkor nagyobb a hőtágulása.

Ha már a tolómérőről beszélsz,akkor tudnod kellene,hogy a legjobbak is,csak egy bizonyos celsius hőfok tartományra vannak kalibrálva.Ezek is csalnak már és csak összehasonlító mérésre lenne alkalmas,ha nem pont azon a hőmérsékleten használod.Szereltess rájuk digitális laboratóriumi klímát,hogy pontosan mérjenek még egy kilométeren is.

2019. ápr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Gondolom, hogy a -fél métereket is tévedő- kőműveseket akarja leellenőrizni...

:)

2019. ápr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem éppen, daraboláshoz kell és fontos a pontos illesztés. 9 méteres anyagból kell 8 métereset vágnom, lehetőleg minél pontosabban. +-0,2 mm a tűrés.
2019. ápr. 3. 23:22
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
a mérőszalag nem erre való, 10 méteren ha ki is húzod, fog tévedni, pár tized mm belefér, ha tolómérő pontosságú lenne, jelölésnél és vágásnál többet tévedsz. van, volt pár szalagom, most a favorit a milwaukee, nem tudom ki gyártja nekik, van mágneses, meg automata is, de nem a tizedes pontosságot néztem, hanem hogy mennyire strapabíró kezelhető- nagyon. persze gondolom pontos is
2019. ápr. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az acél lineáris hőtágulása 0,012mm/1000mm/C°. Tehát fokonként 0,012mm-t változik a hossza. Ha a teljes tűrésmeződet nézzük 4C°változás alatt be is jártuk. Persze az acél mérőszalagnak is elméletben ugyanakkora a hőtágulási együtthatója, viszont a mdb. és a mérőeszköz hőmérsékletét elég nehéz ilyen hosszon egalizálni. Ilyen méretnél a DIN ISO 2768-1 szabvány szerint közepes tűrésértékeknél +-2mm a tűrés.

Ugyanakkor nem szólt a fáma arról, hogy milyen eszközzel akarod darabolni, mert kézi eszközzel, hogy nem vágod le ilyen pontosan az majdnem biztos. Tehát az egész történetben a mérőszalag pontossága a legtágabb keresztmetszet.

2019. ápr. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!