Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Családi ház áramellátása...

Családi ház áramellátása áramfejlesztőről elképzelhető? Hogy a legpraktikusabb?

Figyelt kérdés

Kisebb, 45-50m2.

Anyagilag mi hatékonyabb?

Bevezetni a villanyt és számlát fizetni/feltöltőkódot venni,

Napelemet felszerelni,

Áramfejlesztőt felállítani, üzemeltetni?

Melyiknek mennyi a beugrója, majd az üzemeltetése?

Melyik a legggyorsabb, legegyszerűbb, legpraktikusabb?

Mi szól mellettük, mi ellenük?

Köszi!



2018. dec. 25. 12:13
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:

Bevezetni a villanyt és számlát fizetni/feltöltőkódot venni,


Napelemet felszerelni,


Ez így együtt. Mivel napelemnek két módja lehet, visszatöltesz a hálózatba azaz ha elmegy az áram a hálózatról akkor nálad sem lesz áram vagy pedig a szigetüzem ami teljesen önálló ellátást tesz lehetővé, de semmilyen külső segítséget nem kapsz ha esetleg 3 napig a napot se látod plusz ehhez egy elég nagy akkumlátorpark szükséges.

A szigetüzem tanyákra, hétvégi házakhoz ideális.

2018. dec. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Áramfejlesztő üzemeltetése túl drága.
2018. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Áramfejlesztő, csak a pusztán éri meg alkalmanként. Nekem napi használatnál, 15-20 liter benzin egy 24 óra. Jó, megy az egész ház róla és még 4-5 szivattyú folyamatosan.


Áram bevezet és visszatöltő napelem rendszer. Elég méretes, akkor nullára ki lehet hozni számlát.

2018. dec. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Áramszolgáltatónál dolgozom, így van némi rálátásom.

Bár más területen, így nem biztos, hogy mindenre tudok válaszolni.


Sok a kérdés.

Az utcában van-e hálózat? Ha van, és csak egy egyszerű bekötés kell, akkor ez 1x32 Amperig ingyenes. Azaz a szolgáltató felé semmit nem fizetsz.

Viszont előzőleg szükséged lesz egy regisztrált szerelőre, aki kiépíti Neked a szabványoknak megfelelő mérőhelyet. Itt minimum 150-200 ezerrel számolj, de kérj több ajánlatot, mert nagyon gátlástalan vállalkozók is vannak. A területileg illetékes szolgáltató ad egy listát, amin 10-20 km-en belül felsorolja az összes ilyen regszerelőt, bőven lesz miből válogatni. Ők nem ritkán a cégnél dolgoznak, és másodállásban csinálják a regszerelő munkát.

Ezután még számolj a házon belüli hálózat kiépítésének költségeivel, de ez akkor is fennáll, ha a többi lehetőséget választod.


Áramfejlesztőről semmi információm nincs, nem is értékesítünk ilyesmit, és ilyen esetben számlát sem fizet felénk az ügyfél, így be sem tudom lőni, hogy hány kWh hány forintra jöhet ki.


A napelem... szép elképzelés. Na nagyon gazdag lennék, tuti megcsináltatnám. Csak azért, hogy úgy érezzem, tettem valamit a környezetért. A legolcsóbb, amit lakossági fogyasztóknak értékesítünk, kb 1,5 millió Ft körül mozog. Na most ez egy átlagos háztartás energiafelhasználását tekintve 20 év alatt térül meg.

Ha van 5 gyereked, meg minden villamos energiával megy, és 3x annyit használsz, akkor értelemszerűen harmadannyi idő alatt térül. De 45 nm tekintetében ezt kétlem. :)

Szóval 20 év. Én ennyiért nem ruháznék be. Ki tudja, tied lesz-e még 20 év múlva az a ház? A beruházást kifizetted, az előnyeit már nem te fogod élvezni. Jó, talán az ingatlan értékét megdobja.

De a másik, hogy 20 év után lenne belőle nyereséged, de ez a technológia 2040 körül már 1000%, hogy elavult lesz, és csak ölni kell majd bele a pénzt, felújítani, modernné tenni. Tehát még mindig csak befele invesztálsz és veszteséged van.

Akármilyen nemes a cél, anyagilag ez még nem éri meg. Csak nagyban. Cégeknek. Vagy ha tényleg olyan nagy családod van, hogy havi 25-30 ezer a villanyszámlád, akkor 5 év alatt megtérülne, tán még elavulttá sem válna. DE! Akkor meg nem lesz elég a legkisebb rendszer. Nem 1,5 millióval kell számolni.


Visszatérve a hagyományos bekötésre, ha esetleg nincs az utcában hálózat, mert egy erdő közepén van a tanyád, akkor a hálózat kiépítéséhez is hozzá kell járulnod, ami akár milliós tétel is lehet. Attól függ, hány métert kell kiépíteni, ez levegőben vagy földben történik-e. Ezt komoly jogszabályok szabályozzák, nem te döntöd el, hogy az előbbit szeretnéd, mert az olcsóbb.

2018. dec. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, jelenleg feltöltőkódos, havi 30-40eFt megy rá kb, de ez 130m2, két lakás... Két hűtő, két tv, három számítógép, két bojler
2019. jan. 6. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor te valamiért igen sokat fizetsz.

Nálam 3 TV folyamatosan meg, még ha nem vagyunk itthon akkor is. Egy nagy fagyasztó, egy kis fagyasztó, két hűtő, mosó, mosogató, száritógép. Két asztali számitógép szintén folyamatosan megy.

Hozzá, szintén folyamatosan 6 szivattyú a kerti tóban, plusz egy levegőztető. Ezek mellett alkalmanként hegesztek, van 8-10 2000wattos gépem amiket használok és kb ugyan ennyi 7-900 wattos. Melegviz villanybojler, fürdő fűtés elektromos és igy jön ki havi 25 ezerre a fogyasztás.

2019. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Külön ingatlakról van szó, költözés lesz?

Csak mert eredetileg 45-50 nm-ről volt szó, most meg 3x annyi.


Én is soknak találom a 15-20 ezret egy 70 nm-es lakásra.

Semmi kiemelkedő nincs abban, hogy tv meg hűtő meg bojler megy. Azok nem fogyasztanak ennyit.

Biztos, hogy el is van használva a feltöltés, vagy csak automatikusan rátöltesz minden hónapban?

Egyébként természetresen nem érdemes megvárni, hogy fillérek maradjanak rajta, időben kell gondolkodni.

De a feltöltőkódos mérő jellemzően épp azoknál van, akik nem hajlandóak vagy nem tudnak erről gondoskodni. Azok kaptak ilyet, akik már akkora tartozást halmoztak fel, és nem fizették, hogy a szolgáltató csak így tudta elejét venni további hátralék keletkezésének.

2019. jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Anno bajba kerültünk, összejött háromhavi (kb 100eFt) tartozás, akkor váltottunk feltöltősre. A havi összeget most saccoltam, lehet kevesebb, változó, hogyan töltjük, aki Relay felé jár, rádob 1-5eFt közötti összeget. Decemberben még árammal fűtöttünk, így fogyott kb 15-20egység naponta, általában, ahogy számoltam, napi 10egység körül megy le. Jelenleg két lakást lát el az óra, egy 100m2 + konyha és egy cca 25m2 minigarzont. Utóbbit bontani kell, az lesz átépítve, vagy a hátsó frontra építve valami, az elképzelés 40-50m2. Utóbbi esetben kb 20-25m lesz a két épület között, tehát oda külön villanyóra és jó sok vezetékelés kell majd. Itt kezdtünk agyalni, hogy mi lenne a legolcsóbb megoldás, úgy beüzemelés, mint fenntartás terén. Erre mondta ismerősünk, h állítsunk be aggregátort vagy dobjunk napelemet a tetőre, egyszerűbb és olcsóbb. Én nem értek ehhez, ezért írtam ki a kérdést :)
2019. jan. 7. 10:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha egyszer megszorultatok, de már rendbejöttetek anyagilag, akkor érdemes visszaállni a hagyományos módszerre.

Nincs olcsóbb.

Ha lenne, akkor több százezer/millió háztartás is azt használná.

Kiderült, hogy az aggregátor drága (én is tanultam vmit), a napelemnek meg a bekerülési költsége nagyon sok.

De ha azt írod, hogy váltottatok, akkor előtte rendes mérőtök volt. Tehát hálózat van. Így is van költség, ha nem szabványos a mérőhely, akkor a fentebb írt regszerelő költségével kell számolnotok.


Illetve lehet egy komolyabb probléma: anno sokan trükköztek, hogy ha hátralék miatt kikapcsolták náluk a szolgáltatást, akkor gyorsan átíratták a férj/feleség vagy más családtag nevére, és így kérték az azonnali visszakapcsolást, amit köteles volt megtenni a szolgáltató, hiszen új ügyfél, akinek nincs tartozása. Mivel ezt sokan megjátszották, hoztak erre is egy szabályozást, és ugyanazt a fogyasztási helyet így már nem kötik vissza. Talán adás-vételit kell bemutatni, hogy ténylegesen új ügyfél költözött be, de ezt az ügyfélszolgálattól kérdezd meg inkább.

2019. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!