Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ajánlanátok bútorszereléshez...

Ajánlanátok bútorszereléshez olyan csavar+anya párosításokat, amelyek átmenőek és az anya egy nem túl nagy (kb.2 cm átmérőjű,5-6 mm vastagságú) dekorációs elembe van foglalva?

Figyelt kérdés

Átmenő csavarozással szeretnék meglévő bútorok oldalára fa kiegészítőket szerelni, és szeretném, ha a rögzítés külső oldalról látszó része esztétikus, dekoratív lenne.


19 mm vastag bútorlaphoz rögzítenék ~18 mm vastag fenyő fa lapot, bontható kötéssel. A rögzítés anya oldalán a dekor elem anya részét besüllyeszteném a falapba.

Leegyszerűsítve olyan megoldásra gondolok, mint ami az alábbi linkelt képen balról a 2. és a 4. csavar. Csak nekem arra lenne szükségem, hogy a belső oldalon legyen egy hatlapfejű vagy egyéb a becsavarást segítő végződés, a külseje (anya oldala) meg olyan legyen, mint amit a képen látni, csak ne legyen olyan horony az elemen.

[link]


Más megoldásként, valamilyen antikolt kapupánt vagy kapupánt jellegű csavar is megfelelő lenne, de csak horganyzottba látok ilyet a neten. Ezt kívülről helyezném be az illesztési furatba és a belső (nem látszó) oldalon tennék rá egy sima hlf anyát vagy lencsefejű anyát.


Ajánlanátok megoldásokat, beszerzési forrásokat?



#bútorok összekötése átmenő csavarokkal #dekoratív csavarok #látszó csavarkötések
2018. nov. 8. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Én vennék egy marék megfelelő kapupántcsavart, beleszúrnám egy darab hungarocellbe őket, aztán 1500Ft körül már lehet kapni pl bronz festék spray-t, aztán lefújnám a csavart. Így pont úgy néz ki, ahogy akarod. De esetleg csavartakaró sapka is játszhat, bár az megint feketében elterjedtebb hatlapfejhez, illetve süllyesztett csavarhoz van többféle.
2018. nov. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jókat ajánlottál!

Nekem csavartakaró sapka jobban bejön, mert láttam belőle fából készült megoldást is.


A kapupánt csavarok lefestésére már magam is gondoltam, de olyan bútorokhoz tenném, amiket mozgás, a lakásban való közlekedés közben gyakran megérintünk ... és tartok tőle, hogy idővel lekopna a bevonat. Persze nem lenne nagy probléma cserélni vagy újra lefújni. :)

Még egyszer köszönöm a javaslatokat!!!

2018. nov. 8. 15:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!