Milyen fémet milyen védőgázzal kell hegeszteni?
Most így kapásból: nem csak hegeszteni szokták a fémeket,hanem forrasztani is...
Szóval a te fő profilod fogja meghatározni a gépet.
Feltételezem,h otthonra kell,és még nem igazán hegesztettél.
Ha ez így van akkor nem kell nagy pénzekben gondolkozni.
Vagy "hagyományos" pálcás hegesztővel,vagy inverteressel kellene kezdened. (csak újat vegyél)
Ha idővel úgy érzed,h komolyabb szintre tudsz lépni,akkor egy CO-hegesztő,de ahogy emlékszem az 100.000 felett kezdődik,amit érdemes megvenni...
Látom fogalmad nincs a hegesztési eljárásokról.Ez egy olyan összetett dolog,hogy ez nem egy egyszerű táblázat lenne,hogy mit mivel és hogyan.A periódusos táblázatban szereplő fémek és azok különböző ötvözeteit használják munkadarabnak és hoz anyagnak,kivétel a higany.Ez is a tananyag része.Na ez sem fér bele egy egyszerű táblázatba,mert nem mindegy a hozanyag ötvözete sem az azonos fémekből ötvözött ,de eltérő mennyiségben hozzáadott ötvöző fémek hegesztésénél.(nem sikerült jobban megfogalmaznom)
Egyszerűsítek az acélokra.
Ezek közt rengeteg ötvözet található.A legfontosabb ötvöző anyaguk a szén.Ez és a hozzáadott fémek sokasága határozza meg hogy milyen összetételű lesz a hozanyag.(A hozanyag a hegesztésnél használt az az anyag,amit használunk még a két fém összehegesztéséhez.)(hegesztő pálca sokaknak.)A hozanyagnak a hegesztéshez tartalmaznia kell azokat az összetételeket a varrat megszilárdulása után,amit az alapanyagnak.De ez miatt nagyobb mennyiségben,mert ez olvadáskor távozik belőle és az alapanyagból is.Ezért még az alapanyag megolvad részébe is be kell vinni ebből a plusz ötvöző anyagokból,hogy a varrat minimum olyan szilárdságú legyen ,mint az alapanyag.A kifogástalan varrat nem törik el,csak mellette az alapanyag.Ehez a megfelelő hozanyag ötvözete,tecnológia és a rutin szükséges.
A szén bevitele nagyon fontos a szénacélok hegesztésénél.Milyen szén tartalmú,ehez kell választani a megfelelő hozanyagot.Más kell a szürkeöntvényhez,más a szerkezeti acélhoz,más a nagy igénybevételnek,vagy kopásnak kitett acélötvözetekhez.
Most egy alig valamit,nokedlit írtam és ez csak a szénacél.Hol van még erről a teljes összefoglaló?És hol vannak a többi fémek és ezek különböző ötvözetei?A különböző hegesztési eljárások részletesen ezen belül,mit mivel és milyen anyagot,ilyen más anyaggal és milyen eljárással lehet,vagy kell hegeszteni?Milyen polaritással.Mihez kell frekvenciált egyenáram?Milyen...,mert lehet sorolni még.
Egy biztos,hogy egy kiváló inverteres,csak elektródával dolgozó géppel mindent lehet hegeszteni,de a régi dinamóknak nem lesz párja.
A hegesztés sokaknál ott merül ki,mikor már összetudnak taknyolni egy kerítést és az nem dől szét.
Van egy mondás.A jó pap is holtig tanul.Na ez vonatkozik a hegesztőkre is.Én még nem találkoztam olyannal,aki mindent tudott volna és nem is fogok szerintem,mert ez annyira összetett.
Na ezért nincs táblázat a neten,mert akkor lexikon méretű lenne és még mindég hiányozna sok minden belőle.
A védőgázok és összetételük sem mindegy milyen anyagot és milyen eljárással hegeszted.AFI,vagy AWI.A CO a Corgon használható bizonyos összetételű szénacélokhoz.Az argon saválló,rozsda mentes,króm ,vanádium,szénacél,alumínium és ötvözetei,de csak AWI-nál.Nem kell védőgáz,ha autogénnel,de ez nagyon korlátolt az anyagok hegesztésében,vagy ha elektródával hegeszted,mert a bevonatából mindég az az összetételű védőgáz szabadul fel,amilyen anyaghoz az adott elektróda használható.
Ha még valamilyen más,nem hétköznapi használatban elterjedt fémen gondolkozol,akkor annak a hegesztéséhez szükséges gázt szerintem megtalálod a neten is,ha konkrétan beírod.
Az elektródás hegesztés igényli a legtöbb tapasztalatot a jó hegesztéshez.Ez a leg nehezebb,de egyben a leg olcsóbb és legkisebb beruházást igénylő eljárás.Az olcsósága miatt használják otthon a legtöbben,de inverteres elektródás géppel minden anyag fajta hegeszthető.Az hogy milyen minőségben az függ a géptől,az elektróda minőségétől és a hegesztő tudásától.
Ez maradt még le.
2-es voltam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!