Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen csiszológépet ajánlanát...

Milyen csiszológépet ajánlanátok nagyméretű kerti fa virágtartó láda csiszolásához?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van a kertünkben 4 db fa virágtartó láda. Szeretném őket újjá varázsolni, az egyik nagy barkácsboltban adtak kézi csiszolót, hogy azzal lecsiszolom, majd vékonylazúrral kenjem le.


Ahogy számítottam rá, a festék meg se nyekken rajta a kézi csiszoló használatával. Mit tudnátok ajánlani? Sose használtam még csiszológépet, rengeteg féle készülék van, de nem jöttem még rá, melyik volna a nekem való. Delta? Excenter? Csiszolószalagos?


Az egyik közeli festékboltban azt mondták, hogy vegyek egy flexet és azzal gyorsan "csapassam le". Mivel sosem használtam ilyen gépet, ellenben rendszeresen láttam a munkahelyemen brutális otthoni flex balesetben sérült embereket, nem is szívesen kísérleteznék vele, ha nem muszáj.


Nagyon köszönöm a segítségeteket!


Így néz ki jelenleg a láda:


[link]

[link]



2018. ápr. 12. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell a flextől félni, nem vágó/vagy csiszolókoronggal kell használni, gumitányérral és csiszolóvászonnal.
2018. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én excenter csiszolóval állnék neki. Könnyebb dolgozni vele, mint a flex-el és az oszcilláló mozgástól hatékonyabb. A régi festéket P60-as szemcsével leszeded (kell pár korong, gyorsan el fog tömődni) aztán valami finomabbal szépre csiszolod. Elég amorf a láda, ezért kell egy szivacsos közdarab a gép talpa és a csiszolókorong közé.
2018. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szalagcsiszoló egy könnyen használható, emellett hatékony masina. De csak sík felületekre jó, az oldalát nem fogod tudni csiszolni vele.

A flex is hatékony, de kell hozzá gyakorlat, könnyű vele belekapni a fába.

A rezgőcsiszoló szerintem egy semmirevaló dolog, volt hogy nekifogtam ilyennel ablakkeretet csiszolni, de annyira nem volt hatékony hogy inkább félretettem és nekifogtam kézzel.

2018. ápr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bamboochatheone ***** válasza:
Valóban a legjobb a megoldás az excentercsiszoló neked.
2018. ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát elnézve a fotókon, ez a láda nem sík, hanem bonyolult felületű. Egy ilyennek a szakszerű leflexelése, még gyakorlott barkácsolónak is több óra munka.


Ezenkívűl a sarkokba, a flex-szel be sem lehet férni. Szerintem csak emmiatt nem érdemes venni egy flexet, ha meg még nem dolgoztál ilyennel, akkor főleg nem ajánlatos egy ilyen nagyobb volumenű munkával kezdeni.


Elsőre valószínűleg izomlázat is kapnál, mivel nem mindegy, hogy több óra flexelésnél hogyan tartja a gépet az ember.


A munkavédelemről nem is beszélve. Igaz, hogy a flex-szel számos munka megkönnyíthető,és ez a gép sokoldalúan használható, de a barkácsszerszámok közül az egyik legveszélyesebb is.

Egy rossz mozdulat is nagy balesetet okozhat.


Szalagcsiszolóval valószínűleg szintén nem férnél oda jónéhány helyhez, mert ugye annak a dolgozórésze sík, itt meg az oldalat képező faanyag hepehupás


Szóval ha mindenképp csiszolni szeretnél, akkor ahhoz minimum szét kell szedni az egész ládát, és minden egyes darabot külön-külön aprólékosan kell egyedileg csiszolni.

A csiszolóvászon legyen durva, 40-es,60-as fölé ne nagyon menj.


Lehet, túl finom volt az a vászon, amit használtál.

Ha mégis a flex mellett döntesz, akkor is ugye szét kell szedni az egész ládát.

A géphez ekkor lamellás lepkecsiszoló korongot kell venni.

De szerintem csak ehhez, mint mondtam, nem érdemes.


Másik megoldás, ha nem akarsz csiszolni semmit, és a legegyszerűbb megoldás:

Zománcfestékkel lekened az egészet 3-4 rétegben. Ez talán tartósabb is, mintha lazúroznál lakkoznál, stb.

2018. ápr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!