Hogyan lehet - lehetőleg túlzott roncsolás nélkül - kiszedni egy csavart a falból, ami falsík alatt kb. fél centivel tört bele?
Hát ha az a fal monolit vasbeton, a betonvasak közötti távolság kb. 20 cm. Mellesleg a betonvas nem a fal szélén szokott lenni, neked meg csak 5 cm-t kell fúrnod...
Ez elhanyagolható a teherhordó falaknál megszokott 20 cm vastagsághoz.
Mellesleg ha annyira régi az a beton, szerintem vas sincs benne, régen nem használtak annyi monolit szerkezetet mint manapság.
#23: Ha bele is fúrsz a vasalásba, akkor sem történhet semmi baj. Abban is ugyanúgy megszorul a dübel, a fal állagát pedig nem veszélyezteti.
#24: Lehet így is gondolkodni, mindenki más elveket követ. Én pusztán annyit hoztam fel részemről, hogy nem vásárolnék egy olyan különleges szerszámot drága pénzen, ami utána évtizedekig ott állna.
Ennél még egy esztergapad beszerzése is előrébbvaló.
Az esztergapadot azért mondtam, mert szerintem még egy otthoni barkácsoló is jobban ki tudná használni, mint egy olyan szerszámot, amire csak 20 év alatt egyszer van szükség.
De mondom, izlések és pofonok, tiszteletben tartom mindenki véleményét, gondolkodását, akkor is, ha az nem egyezik az enyémmel.
#25: a paneleknél többféle falhoz többféle vasalatot használtak. A legvékonyabb falaknál a vasalat is vékonyabb, az üvefúróm simán átüti, nem kell rá extra figyelmet fordítani.
A picit vasatagabb falaknál már a vasalat is komolyabb. (Gondolom a teherhordó falaknál még ennél is.) Ennél a válaszfalnál konkrétan elég erős a vasalat ahhoz, hogy az ütvefúró már ne vigye át. Ha erőltetem, akkor csak szétverem a betont a vas körül és glettelhetem vagy betonjavítózhatom ki az egész falat. Úgy meg lehet oldani, hogy addig fém szárra váltok és átszenvedem, de utána az a fúrószár kuka - elkopik a széle is, és ha nem vigyázok, a hegye is. Röviden: ha nem akarok szívni, akkor inkább máshol fúrok, ha vasat találtam.
Hát igen, ezért is jó vasbetonnál gyémánt fúróval fúrni mert viszi a betonvasat is. Képek, polcok felrakásánál, kerámia, gránit, téglafal, beton, üvegajtó zsanérhelyek fúrására is jó és rázkódás mentesen lehet csempét is fúrni vele. Kisebb marásokhoz, simításokhoz is jó. Ha van egy csúnya töredezett szélű kerámialap amit nem megfelelő eszközzel vágtak, lyukasztottak azt is ki lehet simítani vele. Olyan ez mint a szilikon lehúzó, pár ezer forint és szép lesz a simítása, nem olyan mint amikor kézzel kenegetik. Vagy egy állítható villáskulcs ami szintén nincs sokszor pedig akkor kontrázásnál nem kell dupla villáskulcs készlet. Lehet kontrázni kombinált fogóval is csak szétcseszi a csavart. Az állítható villáskulcs jó még szanitereknél ahol illene nem megmarni, megnyomni a krómozott anyákat. Villáskulcs is meglátszik rajta. Az állíthatónak meg aláfér a pofák alá egy alátét műanyag vagy vastag bőr és meghúzható csillivilli az anya.
Amúgy ha tényleg 20 évben egyszer használnánk, amit kétlek mert amikor van egy szerszám akkor tapasztalatom szerint használjuk is, meg 20 évben egyszer kell fúrni? De húsz évre 4000 ft az most sok?
Tapasztalatom szerint ha nincs megfelelő szerszám akkor az megmutatkozik időben és minőségben.
#28. A betonvasat nem ütvefúróval kell fúrni, hanem hagyományos csigafúróval. Az ütvefúró és a csigafúró élgeometriája teljesen más.
Tekintve, hogy a betonvasak hulladék vasanyagból készülnek, így a közönséges HSS csigafúró tökéletes.
Hogy a fúró is kopik, ez teljesen természetes, de attól az még nem kuka. Újra kell élezni, ennyi.
Bár ahhoz kell egy kis szakértelem, meg egy bakköszörű.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!