Valamennyi idő múlva biztos. Azt nem tudom, hogy ez 2 év lesz, vagy 12. Az a valószínűbb, hogy a műanyag majd máshol fog eltörni hamarabb.
2018. febr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Ha nem terheled,akkor nem.Attól is függ,hogy mennyivel?
Ha teszel hozzá szódabikarbónát és utána még meg is hinted vele, sokkal nagyobb terhet elvisel és tartósabb.Ez attól is függ,hogy mennyire látható helyen,mert így nem áttetsző,ha nem fehér lesz a ragasztás.A kötése után szépen megmunkálható reszelővel.
2018. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 4. 12:55
4/8 Topor G válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy milyen műanyagot....
Pl. Teflon, polietilén szinte biztos, hogy az első, legkisebb terhelésre elenged, ezeket az anyagokat szinte lehetetlen ragasztani!
2018. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Bizony, ahogy utsó írja. Néha jobb a forrasztáson gondolkodni.
2018. febr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Ezért vannak az ipari ragasztók, melyek a teflont is megragasztják. Valójában kémiai hegesztés történik. Ezeknél a rendkívül erős ragasztóknál fontos, hogy a szakítószilárdságuk elérje, illetve meghaladja a ragasztandó anyag szakítószilárdságát. Ezért lehetséges, hogy fémeknél a ragasztás lényegesen erősebb kötést biztosít a hegesztésnél, mivel a kötés erősebb magánál az anyagnál. Pl. acél ragasztásánál. A politetrafluoretilén ragasztása a vegyszerállósága és az antiadhéziós felülete miatt nehezebb. Korábban ezt a felületet kémiailag meg kellett változtatni a ragasztáshoz. A mai ipari ragasztóknak a teflon ragasztása nem probléma, ahogyan a polietilén, polipropilén sem. Elméletben ez a kötés nem öregszik, a műanyag lebomlásáig megmarad. A valóságban azonban különböző hatások érik a műanyagot, melyek meggyorsíthatják ezt a bomlási folyamatot.
2018. febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 patrik0103 válasza:
A pillanatragasztóvál azt fontos tudni, hogy ott nem maga a ragasztóanyag ami az erőt adja.
A pillanat ragasztót vékonyan kell felvinni a felületekre és gyakorlatilag megoldja a ragasztott felületeket amelyek ettől egymásba ragadnak (pontosabban olvadnak).
Mikor lehet erős a pillanat ragasztóval ragasztott felület?
Viszonylag nagyobb felület, lehetőleg érdes kicsit, és ha nem hat rá nagy szét-feszítő erő.
Ha ezek nincsenek meg akkor valószínűleg nem lesz túl hosszú életű a ragasztás, és érdemesebb lehet akár epoxy-alapú megoldást keresni vagy olvasztani, forrasztani.
2018. febr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Van egy Aka Mona nevű kávédarálónk. NDK gyártmány, vonalasan eltört a fedele. Megragasztottam, gondoltam egy esélyt adok neki. Azóta megvan, amúgy már az ország is megszűnt, ahol gyártották.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!