Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van a panelfalaknak valamilyen...

Van a panelfalaknak valamilyen káros kisugárzása?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 11:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nincs.
2010. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Panelben nőttem fel, ha lenne valami bajom, már tudnék róla :)
2010. jún. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nincs.

A panel betonból és vasból van. A beton szilikátból, ami egy természetes ásvány, ami a talajban is szinte mindenhol megtalálható kisebb-nagyobb mennyiségben.

Ezen az alapon ha a panelból káros sugarak jönnének, akkor az egész bolygónak sugároznia kéne.

2010. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Sokáig laktam panelban és sokszor úgy éreztem hogy összemennek a falak. :D

Amúgy nincs káros kisugárzása, hacsak nem egy atomerőmű mellett laksz.

2010. jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 ceri ***** válasza:
38%

Én nem értek egyet az eddigi válaszokkal. A cement készítésekor rádióaktív anyagok keletkeznek, igaz kevesebb, mint a salakbetonban. Persze egy házban az aljzat is beton, a habarcsban is van cement, de azért nem mindegy, a mennyiség.

Tehát a válaszom igen, de nyilván kevesebb mint amit az egészségügyi előírások megengednek.

2010. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Én elvégeztem egy "Bővített sugárvédelmi ismeretek" című tanfolyamot, bizonyítványom is van róla, plusz egyébként is vegyész a végzettségem.

Ennek tudatában megnyugtatlak, hogy a panelfal semmivel nem sugároz jobban, mint a normál átlagos háttérsugárzás.

De ha már itt tartunk, a téglaházat alapja, födémje is ugyan olyan betonból van. Vagy ha az utcára kimész, az utak, járdák alapja a kopóréteg alatt szintén jó vastag beton.

2010. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha már szóba került, a salakbeton az más téma. Az sem a benne lévő betontól, cementtől sugároz és kapsz tőle agyrákot, hanem a salaktól. A salak ugyanis előzőleg a szénben volt. A szén kiég belőle, de a salak ott marad, amiben így a szénen kívüli elemek feldúsulnak és ezek között lehetnek radioaktív elemek is. De ez nem minden salakra igaz. Lgealábbis nem egyforma mértékben. Amennyire én tudom, leginkább a dunántúli barnaszenekben szoktak radioaktív elemek feldúsulni kiégetés után. És az sem törvényszerű, hogy megbetegedj tőle. Sokkal nagyobb kockázat a többi környezeti ártalom, ami nap mint nap ér bennünket.

Tehát jó közelítéssel előbb halsz meg mondjuk szívinfarktusban, vagy légszennyezettség miatti tüdőrákban, mint hogy a salaktól kapj daganatot.

2010. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 ceri ***** válasza:

"De ha már itt tartunk, a téglaházat alapja, födémje is ..."


Ezt mondtam én is, meg azt, hogy nem mindegy a mennyiség. A cementnek pedig kb. 1/3 része kohósalak.

Persze sok jóval károsabb dolog is van a környezetünkben (pl. mirosütő), de a kevésbé káros is káros.

2010. jún. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

ugye ez most nem komoly???

vicces, hogy a mai világban valaki a paneltól fél, mikozben egész nap a fülén lóg a mobil, mikróban melegíti a kaját és naponta legalább 1 km-t sétál Bp belvárosában!

nem is vicces, hanem inkább röhejes, és szánalmas...

2010. jún. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

18:52, igazad van. Valóban arra nem gondoltam, hogy a cementben is kohósalak van.

Viszont azt tudom, mert már végeztem magkémiai méréseket betonépületben, hogy egy detektor semmivel nem viselkedik másként egy ilyen helyen, mint pl kint a mezőn.

2010. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!