Külső hőmérséklet szabályzót, megéri-e?
Kérdező már az előző kérdéseidre is válaszoltam .
Akkor is irtam,hogy ezzel már nagyon régen előjöttek,de nem vált be .1 lakótelep nagyságú objektumban voltam 20 éve kb
kazánfűtő. 4 hőközpont tartozott ide,vadi új központi fűtés minden épületben .A hőközpontokba be volt szerelve 1 thermoleg nevű műszer,melynek vezérelni kellett volna a területi fűtéseket .Ezen volt északi érzékelő,szél érzékelő,éjszaki üzem mód .A kazán által biztositott melegvízből kellett volna hőcserélőkön keresztül kikeverni az aktuális meleg fűtő vizet .Ez a müködtetés nagyon megbukott.Amikor nem kellett,fűtött mint állat,pedig kint is magas pluszok voltak .Éjjelente meg normálra kellett kapcsolni,mert szinte leállt a fűtés .
Én azt javaslom ne cifrázd .Ne akarj többet,mint amire biztonságosan lehetőség van .
Igen, érdemes, mert a kazánodban minél alacsonyabban tartod az előremenő hőmérsékletet, annál erősebben kondenzál és jobb lesz a hatásfok.
Azt nem írtad, hogy radiátoros vagy padlófűtés.
Tisztán padlófűtésnél és jól szigetelt házban viszont eleve lehet 35-40 fokos vízzel fűteni a hideg napokon is, ott nem olyan fontos ez.
Én is nagyon szkeptikus vagyok a külső hőmérséklet általi vezérléssel.
Most 45 fokra van állítva a víz, ha már nem fűti fel a házat a kívánt hőfokra, akkor majd feljebb veszem. Ezt évente párszor kell eljátszani. Sokára hozná be az árát.
Szivattyú pedig 5 Wattal pörög. Az meg semmi.
Nem rosszindulatból kérdezem, de hogyan lehet spórolni egy ilyen vezérléssel? Tényleg nem értem. Mert arra én is képes vagyok, hogy állítsak az előremenő hőmérsékletén.
Azt hiszem te vagy az a kérdező, aki már kb egy hete is erről kérdeztél. Akkor elmagyaráztuk mi merre miért. Úgy látom nagyon nem érted a kondenzációs technika lényegét, mi miért változik automatikusan, hogy a tömegáramot már fordulatszám szabályozású szivattyúval oldják meg, hogy "ne menjen el villanyba"
Neked itt nem érdemes semmit sem elmagyarázni, mert úgysem értenéd meg, és ez nem lehúzás, hanem egyszerűen sok embernek az új technika még magas. Anyám sem boldogulna egy okos telóval. A tanács amit mindenképp fogadj meg, hogy keressél egy hozzáértő beüzemelőt, esetleg a kazán hivatalos szervizesét, kérd meg hogy állítson be rajta mindent, majd véletlenül se nyúlj a kazánhoz. Ezek már úgy vannak megcsinálva, ha egyszer beállították akkor szabályoz, hőmérsékleteket, teljesítményt állít, automatikusan leáll ha vége a fűtésszezonnak, hidegben újraindul, stb. Ezeket a készülékeket tök hülyéknek készítették, valahogy úgy hogy indítsd el-felejtsd el topológiával. Nálad az a baj, hogy azt a kazánt nem rakták össze rendesen, és nem "indították" el, ez inkább a problémád. Az a szerelő amelyik megijed egy külső hőmérséklet érzékelő bekötésétől, és nem tud normálisan elindítani egy kondenzációs kazánt, meg jobb ha a kalapját szögre akasztja és keres magának más munkát.
Végül is a kérdést még azért is tettem fel még egyszer,nem csak a válasz hiány miatt. Irtak nekem egy olyan infót,hogy Északi szonda.Amiről tényleg nem hallottam,és bele tették a bogarat a fülembe és gondoltam így egyszerűbb megtudni mint gépész üzletekben infózni,hogy akkor most melyik a melyik. Igy írta nekem a segítő válaszát.:
Ajánlanám hogy mindenképp ruházz be egy északi
szondára, 8-9000 forintért kapható.
Nagyon nagy mankó, segítség a kazánnak, enélkül nem
tud semmire támaszkodni az előremenő beállításában,
csak az általad megadott száraz paraméterre, pl. 48C fok.
Ha van barkácsolói vénád, és van otthon egy villanyszerelődoboz, a termisztort kb. 60 forintért bármelyik elektronikai szakboltba megveheted.
Ha főbelőnek se tudom most megmondani hogy NTK (NTC) vagy PTK a termisztor, és mennyi az értéke.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!