Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kéne elvileg hegeszteni...

Hogyan kéne elvileg hegeszteni inverterrel bázikus pálcával? Próbálom fordított polaritással is, de nekem mindenhogy működik. Annyi, hogy a közepe jobban fogy. Az miért van? Így jobban oda kell koppantani.

Figyelt kérdés
2017. szept. 14. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Olyan polaritással kell hegeszteni, ami a pálca dobozára rá van írva. Én még nem is láttam olyan bázikus szerkezeti-acél pálcát ami ne pozitívos lett volna. Fordítva lehet hogy ívet fog, de a varrat minősége az kuka lesz. A bázikusnak kicsit keményebb a bevonata, amikor elveszed az ívet, a mag vissza szokott égni. Ilyenkor az újabb ívfogáskor erőteljesebben szoktuk az anyaghoz koppintani a pálcát hogy lepattanjon a bevonat. A jobb inverterekben van gyújtást elősegítő funkció kimondottan a bázikus pálcákhoz, ezt be lehet fokozatokban állítani, ha jól emlékszem lift-arc menü alatt.
2017. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!